شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۷
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد؛
​نصب و بازسازی تابلوهای هشدار دهنده در منطقه زیست تمساح پوزه کوتاه
 
وحید پورمردان گفت: در راستای اطلاع رسانی و اعلام هشدارهای لازم در نقاط پرخطر و برکه های نزدیک روستاهای محدوده زیست تمساح تابلوهای این مناطق بازسازی و تعمیر و تعدادی تابلوی هشداردهنده جدید نیز نصب شد.
وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: علاوه بر اقدامات هشدار دهنده محیط بانان به اهالی روستاها و نصب بنر و آموزش مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی صادره از سوی وزارت بهداشت به جهت جلوگیری از ابتلا به کرونا، تابلوهای جدید بدلیل حساسیت های گونه و امکان هشدارهای بیشتر به حاشیه نشینان و اهالی بومی، نصب شد.

وی اضافه کرد: با عنایت به وسعت منطقه، تعداد تابلوها کافی نیست و این اداره کل همچنان پیگیر اخذ اعتبار به منظور افزایش تعداد تابلوهای هشدار دهنده در منطقه حفاظت شده گاندو است.

پورمردان ادامه داد: در پی سیلاب های جنوب استان علاوه بر خسارت و مصائب که به مردم بومی، پوشش گیاهی، زیرساخت های محیط زیست و زیستگاههای جانوران مختلف از جمله گونه تمساح ایجاد شد، تابلوهای هشدار دهنده منطقه نیز تخریب شد که به منظور حمایت از حیات وحش بخصوص گونه نادر جانوری تمساح پوزه کوتاه "گاندو" ، تابلوهای هشدار دهنده جدید تهیه و نصب شد.

سد پیشین بعنوان یکی از مهمترین زیستگاه های تمساح پوزه کوتاه است و مردم زیادی جهت گذراندن اوقات فراغت به حاشیه سد مراجعه میکنند. لذا به منظور اطلاع رسانی و رعایت احتیاط های لازم در حاشیه آن تعدادی تابلوی شنا ممنوع و خطر گاندو در این محدوده نصب و تابلوهای قدیمی نیز بازسازی شدند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۳۰۱


ارسال