يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۱
​هشدار سطح زرد هواشناسی؛
بارش های مونسون هند به مرکز سیستان و بلوچستان می رسد/ جولان مجدد بادهای 120 روزه از فردا
 
علی ملاشاهی، رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: انتظار می رود بارش های مونسون هند فردا به ارتفاعات مرکزی سیستان و بلوچستان کشیده شود.
علی ملاشاهی، رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: بعدازظهر امروز بارش های مونسون هند در ارتفاعات جنوب و جنوب شرق استان ادامه دارد اما انتظار می رود فردا این بارش ها به ارتفاعات مرکزی استان را نیز کشیده شود.

وی ادامه داد: این بارش ها به صورت رگبارهای پراکنده همراه با رعد و برق و در برخی مناطق همراه با تندبادهای شدید نیز خواهد بود.

به گفته این مقام مسئول، با توجه به ویژگی بارش های رگباری احتمال جاری سیلابی شدن مسیل ها و طغیان موقتی رودخانه های فصلی، برخورد صاعقه و بارش تگرگ وجود دارد، بنابراین توصیه می شود در زمان بارش ها از رفتن به ارتفاعات و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی خودداری شود. 

ملاشاهی در بخش دیگری از تشدید جریانات شمالی و افزایش شدت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان از روز پنجشنبه خبر داد و گفت: وزش این بادها منجر به خیزش گرد و خاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا می شود.

وی ادامه داد: توصیه می شود زمان غبارآلود شدن هوا از تردد غیر ضروری در محیط های باز پرهیز شود و در ترددهای جاده ای نیز احتیاط شود.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۳۶۴


ارسال