يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۶
در آیین معارفه رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان مطرح شد؛
سهم ۲ و نیم درصدی جنوب شرق در تجارت کشور/ بیکاری 30 درصدی سیستان و بلوچستان مطلوب نیست
 
مهدی اصفهانی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت صمت گفت: بیکاری حدود ۳۰ درصدی در سیستان و بلوچستان با توجه به این ظرفیت های آن امری نامطلوب است.
به گزارش عصرهامون، مهدی اصفهانی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت صمت در آیین معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان که امروز برگزار شد، گفت: سیستان و بلوچستان پاره تن کشور و دارای ظرفیت های بسیار و گنجی مهمی است، با توجه به این مهم اولویت و نگاه دولت و وزارت صمت به این استان است.

وی ادامه داد: بیکاری حدود ۳۰ درصدی در سیستان و بلوچستان با توجه به این میزان ظرفیت امری نامطلوب است که نیاز به تلاش مضاعف همگان دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: وحدت، پشتکار و خودباوری در سیستان و بلوچستان بسیار مهم است و تا زمانی که به خودباوری در این استان نرسیم نمی توان به تعالی رسید.

وی تصریح کرد: باور نشاط و امید در دل مردم و مسئولان سیستان و بلوچستان روشن شده و این امر خدمت مضاعف همگان را می خواهد. 

اصفهانی اضافه کرد: ساخت داخل، ایجاد اشتغال، تولید مولد، تنظیم بازار، جلوگیری از واردات کالای غیر ضروری و صادرات از جمله موضوعات مهمی است که توسط وزارت صمت دنبال می شود.

سهم ۲ و نیم درصدی سیستان و بلوچستان در تجارت کشور

ماندانا زنگنه، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان نیز گفت: 2/5 درصد سهم تجارت کشور مربوط به این استان و ۳۷ درصد اشتغال این منطقه مربوط به حوزه صنعت و ۱۴ درصد سهم ارزش افزوده سیستان و بلوچستان است.

وی بیان کرد: دولت و وزرات صمت نگاه ویژه به سیستان و بلوچستان دارد و اقدامات مناسبی در حوزه های مختلف چون بندر، ریل گذاری، گاز، مطالعات معدن و غیره را انجام و در حال انجام است.

این مقام مسئول با بیان این که باید با نگاه و شناخت درست از مزیت های این استان به سمت تعالی این منطقه گام بر داریم، ادامه داد: توسعه منابع انسانی در این استان با توجه به ظرفیت خوب این بخش در این منطقه بسیار مهم و قابل توجه است.

وی تصریح کرد: توجه به بخش خصوصی و فعال کردن این بخش در سیستان و بلوچستان امری بسیار مهم است.

بر اساس این گزارش، در این مراسم و با حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت، داود شهرکی به عنوان رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان معرفی شد.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۳۷۵


ارسال