يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۳
​مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان خبر داد؛
آغاز حرفه آموزی روستاییان جنوب شرق کشور در راستای رونق اشتغال/ سیستان و بلوچستان میزبان مسابقات ملی مهارت در زمینه طلا و جواهر شد
 
خداد اولیائی گفت: مهارت آموزی روستاییان جنوب شرق کشور در راستای رونق اشتغال امسال برای اولین بار در سیستان و بلوچستان استارت خورد.
خداداد اولیائی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: نگاه ما این است که اگر فنی و حرفه‌ای حرکت درستی انجام دهد، بسیاری از مشکلاتی که در زمینه اشتغالزایی در استان داریم قابل حل خواهد بود چرا که بیکاری یکی از مهمترین مشکلاتی است که مردم و مسئولان درگیر آن هستند.

وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان جوانترین استان کشور است که از مسیر مهارت آموزی می توان مشاغل خوبی را ایجاد کرد، با توجه به این که رسانه ها چشمان بیدار جامعه هستند با کمک آن ها می توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.

این مقام مسئول با اشاره به موضوع هایی که امسال در استان دنبال می‌شود، افزود: یکی از نقایصی که در استان وجود داشت، عدم هماهنگی بین دستگاه های متولی امر بود که نیاز به هم افزایی داشت، بنابراین دستورالعمل شورای مهارت تدوین و به کشور ارائه و اولین نشست آن برگزار شد.

اولیایی اضافه کرد: اتفاق های خوبی برای استان افتاد و اولین موضوعی که مصوب شد دپارتمان آب و کشاورزی بود، هزینه هایی که در حوزه سیستان در حوزه آب انجام شده نیازمند تقویت نیروی انسانی در این حوزه است.

وی ادامه داد: موضوع دوم مربوط به دپارتمان روستایی است، چرا که تنها استانی هستیم که ۵۰ درصد جمعیت آن را روستاییان تشکیل می دهند، لذا نیازمند توجه خاصی به این حوزه هستیم بنابراین شیوه آموزش در روستاها تدوین شد تا الگویی شود برای کشور که چه کار باید کرد تا جامعه روستایی هم آموزش های مهارتی را ببینند و هم اشتغالزایی ایجاد شود و نیاز به مهاجرت به شهر دیگری نداشته باشند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به ظرفیت های خوبی که در چابهار داریم دپارتمان دیگری که جایش در استان خالی بود صنایع دریایی است، در این راستا جلسات بسیار خوبی برگزار شد که به این سه حوزه در سال ۹۹ توجه می شود.

اولیایی افزود: اتفاق دیگری که امسال قرار است رخ دهد، میزبانی مسابقات ملی مهارت در زمینه طلا و جواهر است، با توجه به ظرفیت استان برگزیدگان برای مسابقات جهانی اعزام خواهند شد و انتظار می رود این حوزه حمایت شود تا این میزبانی در رشته‌های بیشتری که توانمندی داریم تکرار شود، ثبت نام در این مسابقات از ۲۲ تیرماه آغاز شده است و افراد زیر ۲۱ سال می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۳۸۱


ارسال