شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ,8 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۸
سریال ادامه دار قطعی ارتباطات در جنوب شرق کشور؛
قطع خطوط تلفن و اینترنت 55 روستا در دلگان/ دانشجویان جنوب سیستان و بلوچستان از آزمون آنلاین جا ماندند
 
این روزها که تمامی آزمون های دانشجویان و دانش آموزان به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار می شود قطع خطوط تلفن و اینترنت 55 روستا در دلگان موجب شد تا دانشجویان ساکن این مناطق از آزمون آنلاین جا بمانند.
به گزارش عصرهامون به نقل از صدای بلوچ، خطوط مخابراتی و اینترنت ۵۵ روستا و مرکز بخش جلگه چاه هاشم دلگان در پی وزش باد شدید مجدد از عصر روز سه شنبه تاکنون قطع شده است.

حجت بامری عضو شورای اسلامی شهر چگردَک بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان به خبرنگار ما گفت: تمامی خطوط اینترنت و مخابرات شهر چگردک از عصر روز سه شنبه تاکنون قطع و مغازه ها و اصناف این شهر تعطیل و مردم به سختی مایحتاج خویش را تامین می کنند.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و برگزاری آزمون های آنلاین ، دانشجویان و طلاب این شهر به علت قطعی اینترنت نتوانستند در این آزمون ها شرکت کنند.

بامری ادامه داد: کسانی که تمکن مالی دارند با پرداخت هزینه به دلگان و شهرهای همجوار سفر کرده تا در آزمون های آنلاین شرکت کنند اما این رفت و آمدها سلامتی آنها را تهدید می کند.

وی عنوان کرد: پس از هر بار وقوع طوفان و بارش باران در شهرستان فنوج، خطوط تلفن و اینترنت بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان قطع می شود. خطوط تلفن و اینترنت 55 روستا در دلگان قطع شد

مجتبی شجاعی فرماندار شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: خطوط تلفن همراه و ثابت و همچنین اینترنت بخش جلگه چاه هاشم دلگان به دلیل وقوع طوفان روز گذشته و نقص فنی فیبر نوری در مسیر شهرستان فنوج، قطع شده است. 

این مسئول خاطرنشان کرد: تیم فنی اداره مخابرات شهرستان ایرانشهر در حال رفع نقص فیبر نوری در مسیر شهرستان فنوج به بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان هستند. 

گفتنی است در ۳ هفته اخیر بیش از ۸ روز اینترنت و مخابرات ۵۵ روستا شهر جگردک بخش جلگه چاه هاشم قطع و ۲۷ هزار نفر از مردم آن بخش از نعمت اینترنت و مخابرات محروم بوده اند.

بخش جلگه چاه هاشم در ۶۵ کیلومتری جنوب غرب شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان قرار دارد. 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۳۸۹
مرجع : عصرهامون


ارسال