شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ,8 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵
گزارشی از سفیران مرگ در جنوب شرق کشور؛
قاچاق انسان در جاده های سیستان و بلوچستان جان می گیرد
 
تردد خودروهای حامل اتباع بیگانه غیرمجاز در جاده های سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان موجب بروز مشکلات زیادی شده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از صدای بلوچ، تردد خودروهای حامل اتباع بیگانه غیرمجاز در جاده های فرعی و اصلی شهرستان دلگان به ایرانشهر و همچنین دلگان به رودبار جنوب کرمان موجب بروز مشکلات بسیار زیادی برای اهالی این منطقه شده است.

کاروان های قاچاق انسان، عموما مسافران خود را از شهرستان های بمپور و ایرانشهر سوار و پس از عبور از شهرستان دلگان در شهرستان های رودبار جنوب ، کهنوج و یا قلعه گنج استان کرمان و یا در استان هرمزگان و یا استان یزد پیاده می کنند.

سود کلان قاچاقچیان از جابجایی اتباع بیگانه غیرمجاز

قاچاقچیان انسان به خاطر منفعت و سود بیشتر عموما در هر خودرو سواری حداقل ۱۷ نفر و در هر خودرو وانت حداقل ۳۵ تا نفر از اتباع بیگانه که عموما از کشورهای افغانستان و پاکستان را سوار می کنند.

سفیران مرگ با عبور از روستاها و جاده های شهرستان دلگان مشکلات زیادی را به وجود آورده اند که از جمله آن ایجاد ترس و دلهره بین اهالی، تشویش و اضطراب، تصادف این خودروها با اهالی و وسائل نقلیه از آن جمله است.

علی بامری یکی از اهالی دلگان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: تردد این خودروها که غالبا بدون پلاک و یا اینکه پلاکشان مخدوش است موجب بروز مشکلات فروانی برای اهالی شهرستان دلگان و همچنین افرادی شده که در محورهای مواصلاتی این منطقه تردد می کنند.

وی ادامه داد: تردد خودروهای حامل اتباع بیگانه غیر مجاز موجب بروز مشکلاتی برای اهالی چاه شور و به ویژه شهرک الزهرا شده است، هر وقت که این خودروها از میان منازل ما عبور می کنند تا ساعاتی جرئت خروج از منزل را نداریم چرا امکان بروز حادثه برای خود یا یکی از اعضای خانواده هایمان را داریم.

این شهروند دلگانی عنوان کرد: رانندگان این خودروهای حامل اتباع بیگانه غیرمجاز به هیچ وجه قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی کنند که همین خود در گذشته موجب بروز حوادث جبران ناپذیری شده و خانواده های زیادی داغدار این بی مبالاتی و عدم توجه به قوانین این قاچاقچیان انسان شده اند.

تردد شبانه روزی قاچاقچیان انسان

بامری بیان کرد: بامری تصریح کرد: تردد خودروهای حامل انسان قاچاق که عمدتا به صورت کاروانی است مخصوص به زمان خاصی نیست بلکه در هر ساعت از شبانه روز از محور شهرستان دلگان به شهرستان بمپور عبور می کنند.

این شهروند ادامه داد: با توجه به اینکه اغلب این خودروها چندین برابر بالاتر از ظرفیت خودرو، مسافر قاچاق حمل می‌کنند و با سرعت بسیار زیادی هم مسیرها را طی میکنند، عموما یا واژگون می شوند و یا برای افراد درون خودرو مشکلات فراوانی به وجود می آید.

نادر عبداللهی یکی دیگر از اهالی این منطقه به خبرنگار ما گفت: در محور ایرانشهر و بمپور به دلگان با ترس برخورد با خودروهای حامل سوخت قاچاق و حامل اتباع بیگانه غیرمجاز رانندگی می کنیم.

وی ادامه داد: به هیچ وجه قوانین رانندگی را رعایت نمی کنند، رانندگان این خودروها به سود و منفعت حاصل از جابجایی اتباع بیگانه غیرمجاز فکر می کنند.

عبداللهی خاطرنشان کرد: از مسئولان و نیروهای انتظامی شهرستان دلگان و همچنین استان سیستان و بلوچستان تقاضا داریم تا نسبت به برخورد با قاچاقچیان انسان اقدام کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۳۹۵
مرجع : عصرهامون


ارسال