چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۵
تایید نام های تکراری و ناکام برای سرمربیگری تیم جوانان
تصمیم عجیب هیات رئیسه فدراسیون فوتبال؛ بختیاری زاده رد شد، مظلومی تصویب!
 
هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در رویکردی عجیب مربیان جوان و باانگیزه را برای هدایت تیم جوانان را تایید نمی کند تا چهره های ناکام و تکراری روی نیمکت این تیم بنشینند.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ پس از استعفای سیروس پورموسوی از هدایت تیم جوانان ایران، با گذشت حدود دو ماه از خروج سرمربی سابق تیم استقلال خوزستان هنوز خبری از تعیین سکان‌دار هدایت این تیم نیست و هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال همچنان از انتخاب گزینه مناسب سرباز می‌زند. تیم جوانان ایران که ماه‌های آینده دیدارهای حساسی را در مرحله مقدماتی راه‌یابی به جام جهانی جوانان را در پیش دارد، نه تنها تمرین نکرده بلکه حتی هنوز با رئیس جدید نیمکتش هم آشنا نشده تا وضعیت ایران با گروه سختی هم که دارد بیش از پیش بحرانی شود.
همان‌طور که پس از هربار استعفا یا اخراج مربیان تیم‌های پایه دست فدراسیون روی گزینه‌های آشنا می‌چرخید، این بار هم همین سناریو برای تیم جوانان تکرار شد تا انگشت اشاره هیئت‌رئیسه فدراسیون به سمت کاندیداهای همیشگی خودش نشانه رود.
حمید استیلی، علیرضا منصوریان و سهراب بختیاری‌زاده از گزینه‌هایی بودند که نامشان به ترتیب در لیست نامزدهای احراز کرسی هدایت تیم جوانان لحاظ شد. پس از عدم تمایل استیلی و منصوریان به هدایت تیم جوانان، نوبت به سهراب بختیاری‌زاده رسید که انتخاب معقول‌تر و مناسب‌تری از گزینه‌های مردودی قبلی به نظر می‌رسید. گزینه‌ای که اما با وجود برتری‌های فنی و سبکی نسبت به افراد قبلی و اشتیاق به کار، با مخالفت عجیب هیئت‌رئیسه مواجه شد تا سکان هدایت تیم شهرخودرو را برعهده بگیرد.
حالا از راهروهای ساختمان سئول نجواهایی مبنی بر انتخاب پرویز مظلومی به‌عنوان سرمربی جدید تیم جوانان به گوش می‌رسد که این هم از انتخاب‌های بحث‌برانگیز و چالشی فدراسیون به شمار می‌رود.
هیئت رئیسه برای انتخاب سرمربی یکی از پایه‌ای ترین و مهم‌ترین تیم‌های رده ملی خود ابتدا به سراغ گزینه‌هایی می‌رود که همیشه به دلایل غیرفنی و غیرفوتبالی در زمره کاندیداهای دائمی رده‌های ملی بوده‌اند، سپس به دنبال سرمربیان بی‌تیم و بی‌توجه به منابع مالی می‌رود و درنهایت انتخاب خود را به یک مربی بدون افتخار منتهی می‌کند.
حمید استیلی که در این سال‌های اخیر بارها و بارها ناکارآمدی خود را در هدایت تیم‌های باشگاهی و ملی بروز داده است، علیرضا منصوریان که در استقلال و ذوب‌آهن ناکامی‌های بزرگی را در کارنامه‌اش ثبت کرد و پرویز مظلومی که جز چند برد در دربی کسی از او چیزی به خاطر ندارد، توانسته‌اند رای اعتماد هیئت‌رئیسه را دریافت کنند، اما سهراب بختیاری‌زاده با وجود توانایی و اشتیاق حتی کارش به دادن برنامه و ارسال پیشنهاد رسمی هم نمی‌رسد.
دلیل این همه تغییرگریزی در ساختار فدراسیون فوتبال چیست؟ چرا همیشه افراد در پست‌هایشان جابه‌جا می‌شوند و خبری از ورودی‌های جدید به فوتبال نیست؟ تا چه زمانی باید به نام های تکراری و ناکام اکتفا کرد و ساختار معیوب فوتبال حتی پورموسوی را نیز از هدایت تیم جوانان فراری بدهد؟
این‌ها پرسش‌هایی‌ است که نمی‌توان برای آن پاسخی پیدا کرد، پرسش‌هایی که به‌دنبال نتیجه آن باید در راهروهای ساختمان فدراسیون فوتبال دوید و از تک گفتارها به جمع‌بندی نهایی رسید.
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۷۰۵


ارسال