يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۷
هواشناسی سیستان و بلوچستان هشدار داد؛
از بارش تگرگ در جنوب تا سمباده ریزگردها بر پیکر شمال سیستان و بلوچستان
 
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان نسبت به تشدید بارش های مونسون در جنوب و شدت گرفتن بادهای 120 روزه در شمال سیستان و بلوچستان هشدار داد.
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد شماره 22 این اداره کل در گفت و گو با عصرهامون گفت: از امروز تا اواخر وقت دوشنبه احتمال خسارت در اثر بادهای شدید لحظه ای، سیلابی شدن ناگهانی مسیل ها، وقوع صاعقه و بارش تگرگ در ارتفاعات جنوب و برخی نقاط ساحل دریای عمان وجود دارد.

این مقام مسئول افزود: توصیه می شود مردم در طول این مدت از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری  و از صعود به ارتفاعات پرهیز کنند.

وی همچنین به تداوم بادهای 120 روزه در شمال سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: این شرایط از فردا تا شنبه هفته آینده به ویژه در روزهای پایانی هفته تشدید می شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان سیستان و بلوچستان گفت: اثرات بادهای 120 روزه بیشتر در شمال استان خواهد بود، اما با شدت کمتر از بعد از ظهر دوشنبه در زاهدان، سایر نقاط مرکزی، غرب و نوار شرقی استان شاهد خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی خواهیم بود.

حیدری ادامه داد: در طول این مدت پرهیز از تردد غیرضروری در زمان غبارآلود شدن هوا و احتیاط در ترددهای جاده ای توصیه می شود.


 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۸۹۷


ارسال