يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۱
در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان ایرانشهر مطرح شد؛
توجه به دو مقوله ورزش و جوانان بسیار مهم و حائز اهمیت است
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر گفت: نقش ورزش در کاهش آسیب های اجتماعی و اعتیاد موثر و دارای اهمیت است که بر همین اساس مدیران ادارات ورزش و جوانان در تلاش هستند تا با بالا بردن فضاهای آموزشی و ترویج فرهنگ ورزشی جوانان را به سمت تفریحات سالم سوق دهند.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ امروز جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان ایرانشهر به ریاست ابوذر کوثری معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان با حضور ادهم کرد مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان و سایر اعضا در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.


در این جلسه ابوذر کوثری، معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر، ضمن عرض خیر مقدم به مدیر کل اداره ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان بیان کرد: ایرانشهر دارای تراکم جمعیتی ویژه ای می باشد که به جوان ترین شهر کشور معروف است و درصد بالایی از بافت جمعیت اختصاص به جوانان دارد.


وی افزود: وزارت ورزش در یک دوره ای با سازمان ملی جوانان ادغام شد، ورزش و جوانان دو حوزه هستند و در بعد جوانان دلالت های برنامه ای و نمود آن در بیرون اداره کل ورزش چیست و بازتاب آن در حوزه های شهرستانی چگونه است‌.


معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر ادامه داد: در جلسات این چنینی که با حضور متولی اداره ورزش و جوانان برگزار می شود، باید حتما به دو مقوله ورزش و جوانان هم زمان توجه شود.


وی با بیان این که در بحث جوانان متولی تمام و کمال این بخش تنها مربوط به قسمت ورزش و جوانان نیست، اما در بحث برنامه ریزی این ارگان دخیل می باشد، که چطور بتواند از ظرفیت های موجود، مساعدت، همدلی استفاده و هم افزایی ایجاد کند، عنوان کرد: شهرستان ایرانشهر دارای مختصات و بافت جمعیتی ویژه ای می باشد که اکثر جمعیت را جوانان این منطقه شامل می شوند.


کوثری با اشاره به این که جلسه امروز در حوزه سازماندهی اموز جوانان با محوریت اوقات فراغت آنان در شهرستان ایرانشهر برگزار شده است، گفت: بحث اوقات فراغت و نسبت آن با ورزش بسیار حائز اهمیت می باشد.


وی در ادامه خاطر نشان کرد: هم اکنون اوقات فراغت جوانان بسیار زیاد شده است و اگر برنامه ای در این حوزه داشته باشیم اوقات فراغت می تواند فرصتی باشد که استعدادها در حوزه جوانان شکوفا شود.


این مقام مسئول خاطر نشان کرد: اگر جامعه ای بدن برنامه به حال خود رها شود، در بستری که انواع و اقسام بزهکاری ها و آسیب های اجتماعی وجود دارد آن جامعه به سوی نابودی می رود و بخش دیگر اوقات فراغت جوانان مربوط به بخش اشتغال آنان می باشد.


وی ادامه داد: اداره ورزش و جوانان بهتر است برای جوانان برنامه داشته باشد و در جلسات و کار گروه ها پیشنهادات خود را در این زمینه ارائه دهد که با مشارکت بخش های دولتی و غیر دولتی کاری برای این قسمت انجام شود.


معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر گفت: با توجه به بیماری کرونا هم اکنون جامعه در شرایط ویژه ای به سر می برد و برای این که حوزه ورزش در این وضعیت تعطیل نشود و آسیب ها دوچندان نشود نیازمند ذهن خلاق می باشد که برای پیشرفت در این زمینه راهکار ارائه شود.

وی اذعان کرد: ایرانشهر از نظر وضعیت بیماری کرونا در نوسان می باشد و گروه ها و هیئت های ورزشی به دنبال احیا ورزش هستند.


کوثری اضافه کرد: ادارات به ورزش کارکنان خود در زمینه داشتن روحیه پویا باید اهمیت بدهند. ارگان های اداری در راستا اهمیت دادن به مقوله ورزش باید مورد محک قرار بگیرند و براساس استاندارها آنان ورزش کنند.


وی گفت: وقتی مدیری قولی به مردم بدهد و نتواند وعده خود را به سرانجام برساند باعث سرخوردگی و عدم اعتماد آنان و از بین رفتن سرخوردگی در آن بخش می شود و باعث ایجاد بدبینی به کلان مسئولین می شود.


فرماندار ویژه ایرانشهر عنوان کرد: مقوله ورزش یکی از مهم ترین مواردی است که برای ما اهمیت دارد و تجهیز امکانات سالن های ورزشی شهرستان بسیار حائز اهمیت می باشد که به همکاری اداره ورزش و جوانان نیاز دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۷۹۰۸


ارسال