دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,10 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۱
مدیر کل راهداری سیستان و بلوچستان خبر داد؛
کاهش 29 درصدی تردد در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان/ایرانشهر به بمپور پرترددترین مسیر است
 
ایوب کرد از کاهش 29 درصدی تردد در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: 13 میلیون و 29 هزار و 959 تردد در چهار ماهه سال جاری در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده است.
ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون از ثبت 13 میلیون و 29 هزار و 959 تردد در چهار ماهه سال جاری در محورهای مواصلاتی این استان خبر داد که نسبت به مدت مشابه سال قبل با 18 میلیون و 292 هزار و 715 تردد، کاهش 29 درصدی نشان می دهد.

وی بیان کرد:کاهش تردد نشان از تأثیر شیوع ویروس کرونا بر سفر های جاده ای دارد که با توجه به ضرورت همراهی مردم در پیشگیری و مقابله با این بیماری، کماکان بر پرهیز از تردد های غیر ضروری و ماندن در خانه جهت قطع زنجیره انتقال، تأکید می شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با بیان اینکه سرعت متوسط تردد در محورهای استان در چهار ماهه سال جاری نسبت مدت مشابه سال گذشته یک درصد کاهش یافته است، اضافه کرد: بيشترين سرعت غیر مجاز ثبت شده این مدت در استان به محورهای میرجاوه - زاهدان، سراوان - خاش و نیکشهر – قصرقند، اختصاص دارد.

وی افزود: همچنین بیشترین تردد ثبت شده این مدت در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان به ترتیب با 861 هزار و 290 تردد به محور ایرانشهر – بمپور، 537 هزار و 711 تردد به محور زابل – هیرمند و 468 هزار و 141 تردد به محور زهک – مرز میلک، مربوط می شود.

این مقام مسئول پیگیری راه اندازی 51 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور را از مهمترین برنامه های سال جاری برای افزایش ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: امروزه یكی از مباحث مهم در حمل و نقل جاده ای، توجه به سیستم های هوشمند حمل و نقل است كه با هدف افزایش ایمنی، سهولت جا به جایی، امنیت و كارایی، صرفه جویی در هزینه سفر ناشی از كاهش زمان سفر و مصرف انرژی، انجام می شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به تلفن گویای ۱۴۱، درگاه اینترنتی  141.irو نرم افزار موبایلی 141 به عنوان ابزار های ارتباطی شهروندان جهت اطلاع یابی از آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی، شرایط آب و هوایی، انسداد و رخدادهای جاده ای، افزود: در چهار ماهه سال جاری 41 هزار و 684  تماس تلفنی در سامانه 141 استانی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۰۰۶


ارسال