دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,10 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰
معاون وزیر کشور مطرح کرد؛
لزوم تشکیل تیمی مجرب برای رفع ابهام پروژه انتقال آب به دشت سیستان/ ضرورت بازگشت 40 واحد تملک شده به چرخه تولید
 
بابک دین پرست گفت: تیمی مجرب جهت رفع ابهامات و آینده پروژه انتقال آب به 46 هزار هکتار دشت سیستان تشکیل شود.
به گزارش عصرهامون، بابک دین‌ پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در دومین روز سفر خود به سیستان و بلوچستان در جلسه ارزیابی روند اجرای مصوبات محرومیت‌زدایی منطقه سیستان که با حضور احمدعلی موهبتی استاندار، فرمانداران و نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در فرمانداری شهرستان زابل برگزار شد، بیان کرد: همه ما اعتقاد داریم که باید خدمت گذار مردم باشیم، بنابراین باید با تمام توان در راه خدمت به مردم تلاش کنند و هر کس که در این راه کوتاهی کند با وی برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد: سندی با موضوع بیان و رفع مشکلات سیستان از استاندار سیستان و بلوچستان خواسته شد که این امر انجام و کلیات طرح نیز تصویب شد، این سند نیازمند اصلاح است و بخشی از مشکلات مطرح شده در آن پیگیری و بر طرف شد.

دین پرست با بیان این که در این سند باید همه مشکلات بیان و اضافه و در هر ماه بازنگری شود، تصریح کرد: یکی از اهداف دنبال کردن سند این است که یکایک افراد وظایف خود را به درستی بدانند.

وی به چند پیشنهاد در ادامه تدوین سند سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: 230 بند در حوزه سند بلوچستان نوشته شد که برخی از این بندها را نیز می توان به سند سیستان تامین داد.

این مقام مسئول ادامه داد: گزارش دهی کامل برای رفع مشکل 2 پروژه مهم لاستیک و کاشی و سرامیک سیستان به انضمام آخرین توافقات و موارد دیگر تهیه و ارائه شود.

دین پرست اذعان کرد: هر کس که در سیستان و بلوچستان سرمایه‌گذاری کند باید پایش را بوسید و به دنبال سرمایه گذار در این منطقه بود.

وی به طرح ۴۶ هزار هکتار سیستان اشاره کرد و افزود: اجرای دقیق این  طرح یکی از دغدغه‌های و تاکیدات به جد بزرگان نظام است، تیم مجربی در این حوزه تشکیل و برای رفع ابهامات و آینده پروژه برنامه ارائه شود.

معاون وزیر کشور در مورد بیمارستان بیماران سل گفت: آخرین گزارش مراحل اجرای این بیمارستان توسط علوم پزشکی ارائه و با جدیت به این موضوع پیگیری خواهد شد.

دین پرست به چند تکلیف مهم از جانب وزرات کشور اشاره کرد و افزود: حفظ وضعیت فعلی اشتغال از مهمترین این تکالیف است و فرمانداران هر شهرستان مکلف اند تعداد واحد تولیدی موجود منطقه خود را داشته و نگذارند واحد تولیدی تعطیل شود.

وی با بیان این که ظرفیت های سیستان و بلوچستان باید به اندازه اسمی خود برسد، ادامه داد:  40 واحد تملک شده در سیستان و بلوچستان داریم که باید دوباره به چرخه تولید برگردند، واحدهای تولیدی متوسط سیستان و بلوچستان شناسایی و مشکلاتشان حل شود.

دین پرست در مورد تقسیمات کشوری و طرح رزاق، گفت: وزارت کشور هر کاری که بتواند در این موضوعات انجام و پیگیر خواهد بود.

بر اساس این گزارش، بازدید از مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی سل حضرت امام رضا(ع) زابل که دارای ۴۶ تخت و در سه طبقه به متراژ کلی 3 هزار و سیصد متر مربع بنا شده است و ایستگاه پمپاژ آب به طرح آبیاری به ۴۶هزار هکتار اراضی دشت سیستان  از دیگر برنامه های دومین روز سفر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور به سیستان و بلوچستان بود. 

همچنین بابک دین‌پرست از طرح احداث کارخانه تایر هامون و کارخانه کاشی و سرامیک در شهرک صنعتی شهرستان هامون و ظرفیت های گردشگری و بوم‌گردی شهر سوخته بازدید کرد. 

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۰۸۲


ارسال