چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ,20 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۸
در گفت و گو با یکی از مجریان صداوسیما مطرح شد؛
سپاه بزرگترین یاریگر محرومان در سختی ها/کمک مومنانه بهترین راه برای همدردی با اقشار ضعیف جامعه
 
ابوذر طاهری گفت:حرکت زیبای کمک های مومنانه سپاه، کمک بزرگی به مدافعان سلامت و حل مشکلات اقشار ضعیف جامعه است.
به گزارش عصرهامون،ابوذر طاهری یکی از مجریان صداوسیما زاهدان در گفت و گو با زاهدنیوز بیان کرد: خیلی از اقشار جامعه برای تامین معیشت خود در این شرایط شیوع کرنا مجبور به حضور در اجتماع هستند و لازمه حضور رعایت پروتکل های بهداشتی است، برخی اقشار ضعیف جامعه به دلیل شرایط مالی نامناسب، امکان استفاده از وسایل حفاظتی از قبیل ماسک را ندارند و نمی توانند در این شرایط امرار معاش کنند و حرکت زیبای کمک های مومنانه سپاه، کمک بزرگی به مدافعان سلامت و حل مشکلات اقشار ضعیف جامعه است.

وی افزود: رساندن کمک به افراد واقعا نیازمند و آبرومند یکی از اهداف رزمایش کمک های مومنانه است و کمک شایانی به نیازمندان و افراد آبرومند آسیب دیده از کرونا خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت بسیار خوبی در گروه های مردم نهاد ‌و مراکز خیریه در استان داریم که اگر این گروه ها دست به دست هم بدهند کارهای بزرگی برای یاری هموطنان انجام  شده و همچنین از موازی کاری جلوگیری و جامعه هدف مورد شناسایی این گروه به نحوه احسن پوشش داده می شود.

طاهری تاکید کرد: رصد و پایش نیازمندان در شهرستان کار بسیار مهمی است چرا که شناسایی افراد نیازمندان به عنوان گام اول در رزمایش کمک های مومنانه استدو تا شناخت دقیقی از جامعه هدف  و سطح نیاز آنها وجود نداشته باشد امکان توزیع مناسب کمک ها و رسیدگی لازم وجود نخواهد داشت،ضمن اینکه پایش اطلاعات بدست آمده باعث می شود تا عدالت در توزیع کمک های مومنانه به حد اعلی برسد.

وی اذعان کرد: دین مبین اسلام اهمیت زیادی برای کمک به همنوع قائل است،فرهنگ والای ایرانی هم پر از دغدغه نسبت به انسانیت و همدلی، بنابراین انجام چنین رزمایش هایی که هم جنبه معنوی و انسانی دارد می تواند آن وجدان آگاه و نوع دوست هم وطنان را بیش از پیش بیدار کند و باعث انجام کارهای بزرگی شود.

این فعال فرهنگی افزود: خیرین نقش بسیار مهمی در تداوم کمک های مومنانه دارند، چرا که اگر خیرین نباشند تامین هزینه این نوع رزمایش ها به سختی امکان پذیر خواهد بود،پس استفاده درست و مناسب از ظرفیت خیرین و نهادهای مختلف می تواند گام مثبتی در راستای ترویج و اثر بخشی این نوع اقدامات باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۰۸۵


ارسال