جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ,4 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۶
در بازدید معاون وزیر صمت از پایانه مرزی میلک مطرح شد؛
صادرات 523 میلیون دلاری از سیستان و بلوچستان به افغانستان
 
داود شهرکی، رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان از صادرات 523 میلیون دلاری کالا به افغانستان خبر داد.
به گزارش عصرهامون، داود شهرکی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از زیرساخت های گمرک و پایانه مرزی میلک واقع در مرز افغانستان گفت: بازارچه مرزی میلک در جوار رودخانه مرزی مشترک پریان و در نزدیکی شهر زرنج افغانستان در سال 1370 در زمینی به مساحت 90 هزار متر مربع ایجاد گردیده است.

 وی افزود: مجتمع انبارها، هفت سوله به مساحت سه هزار و ششصد متر مربع، مجتمع تجاری با 52 غرفه،مجموعه اداری و 2 باسکول 60 تنی از جمله تجهیزات این بازارچه است.

این مقام مسئول اذعان کرد: رویکرد این بازارچه صادراتی است و کالاهایی از جمله مواد غذایی، لوازم خانگی، لوازم ساختمانی، آهن آلات، میوه و سیفی جات از این بازارچه با کشور افغانستان صادر می شود.

شهرکی ادامه داد: کل صادرات استان از گمرکات و بازارچه های مرزی به کشور افغانستان طی سه ماهه امسال به ارزش 232 میلیون و هشتصد و سه هزار دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 63 درصد افزایش داشته است و به استناد آمار ارائه شده می توان اعلام کرد که با توجه به اینکه کل صادرات استان در 3ماهه امسال به ارزش  369 میلیون  دلار بوده 63  درصد صادرات استان به کشور افغانستان انجام گرفته است. 

وی  گفت: در سال 98 کالاهایی به ارزش 523 میلیون و پانصد و هفده هزار دلار از سیستان و بلوچستان به افغانستان صادر شده که نسبت به سال 97 رشد 59 درصدی داشته و بیشتر این کالاها از طریق مرز میلک صادر شده است.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۱۲۱


ارسال