جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۶
امام جمعه شهرستان چابهار در خطبه های نماز عیدقربان:
مقابله با مستکبران باید شعار وحدت‌آفرین همه مسلمانان جهان باشد/ حج نماد وحدت امت اسلامی است
 
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی گفت: حج نماد وحدت امت اسلامی است که و بیشتر از هر زمانی امت اسلامی به آن احتیاج دارد و به نوعی رزمایش قدرت در برابر مستکبران است و مقابله با مستکبران باید شعار وحدت‌آفرین همه مسلمانان جهان باشد.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ امام جمعه شهرستان چابهار در خطبه های نماز عیدقربان ضمن تقدیر و تشکر از مدافعان سلامت بیان کرد: کادر درمانی که از ابتدای این بیماری منحوس از هیچ تلاشی برای نجات مردم دریغ نکردند و جانانه ایثارگی کردند شهید شدند این عید بزرگ به رزمندگان خط سلامت تبریک عرض میکنم و این از خودگذشتگی های کادر درمان ستودنی است و زحمات این عزیزان هیچگاه فراموش نخواهد شد و در تاریخ ثبت خواهد شد.
 
وی با اشاره به پیام حج مقام معظم رهبری افزود: هر ساله رهبر انقلاب این پیام بسیار جامع و تأثیرگذار در سطح بین‌المللی و به ویژه برای مسلمانان جهان اسلام عنوان می کنند باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم و امسال هم که مردم ما در حج حضور ندارند باز هم ایشان پیام حج را فرمودند و باید سرحوله خود قرار داد.
 
امام جمعه شهرستان چابهار پیام حج را یک پیام الهی، سیاسی و ریشه در آیات قرآن دانست و تصریح کرد: مقام معظم رهبری پیام حج را به زیباترین شکل خود معرفی کرد؛ حج یعنی شفتگی جهان اسلام که امت اسلامی از سراس جهان جمع می شوند و گرد کعبه می گردند.
 
وی ادامه داد: به گفته مقام معظم رهبری حج فرضیه ای بی مانند و نمونه دیگری ندارد و برای اقامه نماز و روز عیدقربان از چندین روز قبل باید حجاج خود را آماده کنند و برای این مراسم معنوی آمادگی کسب کنند و به تعبیری حج یک گل صد برگ است.
 
حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه کسی در در انزوا به معنویت نمی رسد یادآور شد: حج یک عبادت تک بعدی یا چند بعدی نیست بلکه همه زوایا را فراگرفته وشامل همه جنبه های زندگی بشر می شود، حج عبادت جامع است و کمتر عبادتی به جامعیت حج می رسد.
 
وی گفت: حج نماد وحدت امت اسلامی است که و بیشتر از هر زمانی امت اسلامی به آن احتیاج دارد و به نوعی رزمایش قدرت در برابر مستکبران است و مقابله با مستکبران باید شعار وحدت‌آفرین همه مسلمانان جهان باشد.
 
خطیب جمعه چابهار خاطر نشان کرد: درس های عاشورا همواره زنده، حیات بخش و حرکت آفرین است و هیچ رویدادی نمی تواند مردم را از محرم جدا کند و مراسم عزاداری امام حسین (ع) باید با دقت بیشتری و با پروتکل های بهداشتی برگزار شود تا بر آمار مبتلایان بیماری کرونا اضافه نشود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۱۳۶


ارسال