دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,10 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد؛
نقش آفرینی بانوان چابهاری در حوزه محیط زیست
 
وحید پورمردان گفت: ورود زنان به عرصه های زیست محیطی و حفاظت از محیط زیست از ضروریات جامعه شهری و روستایی و رو به توسعه شهرستان چابهار است.
وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب که زنان نقش بسیار تاثیر گذار در توسعه ی یک جامعه دارند و نباید نقش زنان را در هیچکدام از عرصه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی برای تبدیل آن جامعه به یک جامعه ی پیشرفته و رو به توسعه نادیده گرفت، در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: اکنون وقت آن رسیده که تمام زنان جامعه ی بلوچ شهرستان چابهار در توسعه ی این شهرستان و بخصوص در عرصه های زیست محیطی  و حفاظت از محیط زیست  ورود کنند و مشارکت صددرصدی داشته باشند.

این مقام مسئول، از همیاران این شهرستان و به خصوص بانوان درخواست کرد که در مباحث آموزش حفاظت از محیط زیست با نمادهای قابل درک مردم بلوچ همچون زبان، موسیقی، داستان و غیره با کارشناسان این اداره همکاری کنند و اگر نیاز به راهنمایی داشتند از آنها دریغ نکنند.

وی همچنین به نقش زنان در مدیریت پسماندهای خانگی و تفکیک زباله از مبدا اشاره کرد و از زنان جامعه ی بلوچ شهرستان چابهار خواست درهای باز مشارکت در حفظ محیط زیست را به روی خود نبندند چرا که حفظ محیط زیست خود از اولین نشانه های پیشرفت یک جامعه محسوب می شود.

پورمردان بیان کرد: درهای اداره حفاظت محیط زیست چابهار به روی همه ی اقشار این شهرستان فارغ از هر نوع جنسیت و قوم و نژادی باز است و ما از هر گونه حرکت و مشارکت  مردمی جهت حفاظت از محیط زیست استقبال می کنیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۱۵۸


ارسال