شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ,23 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۰
شاعر بومی سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
"به وقت روشنایی" خدمتی برای کمک به همنوع/ همگامی چهره های فرهنگی برای صرفه جویی در برق
 
عبدالرحمن حواشی گفت: مدیریت بهینه برق در زمان اوج مصرف می تواند بسیاری از هزینه های غیر ضروری مملکت را کاهش دهد.
به گزارش عصرهامون، این روزها گرمای هوا سبب افزایش مصرف برق در نقاط مختلف کشور شده است، به طوری که ادامه این روند می تواند افت ولتاژ و خاموشی را در پی داشته باشد.

بر این اساس پویش "به وقت روشنایی" شکل گرفته است که تعدادی از چهره های فرهنگی سیستان و بلوچستان با پیوستن به این پویش خواستار مدیریت بهینه و مصرف برق به ویژه در ساعات پیک بار و خاموشی حداقل 15 دقیقه ای کولرها در این ساعات شده اند.

عبدالرحمن حواشی، یکی از شاعران بومی سیستان و بلوچستان ضمن پیوستن به این پویش به خبرنگار ما گفت: صرفه‌جویی در مصرف برق نوعی کمک و صدقه عمومی است که افراد می توانند از داخل خانه خود این کار را انجام دهند.

وی ادامه داد: بنابراین نیازی نیست که همه خدمات و صدقات به صورت مادی باشد، بلکه با صرفه جویی در مصرف برق و خاموشی 15 دقیقه ای کولر در ساعات اوج مصرف انرژی الکتریکی هم می توان به نیازمندان و افرادی که بیش از ما به برق نیاز دارند و در مناطق دور دست هستند کمک کرد.

به گفته این چهره فرهنگی، به علاوه مدیریت بهینه برق در زمان اوج مصرف می تواند بسیاری از هزینه های غیر ضروری مملکت را کاهش دهد و این کاهش هزینه به خودمان برمی گردد.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان در منطقه گرم و خشکی واقع شده و استفاده از برق در آن زیاد است، اما با این وجود می توان با صرفه جویی در مصرف برق از افت ولتاژ در روستاها جلوگیری کرد.

این شاعر زاهدانی که مجموعه شعر طنزی با عنوان "چهارراه چه کنم" به زبان فارسی دارد بیان کرد: در این مجموعه شعر در تعدادی از اشعار به زبان طنز به مصرف بی رویه اشاره شده است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۱۷۱


ارسال