يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ,20 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۱
وصله بر جامه نخ نمای شهر؛
زندگی طاقت‌فرسا در ‌کلانشهر زاهدان/‌از فاضلاب‌های روان در کوچه‌ها تا خیابان‌های پینه‌کاری شده ‌ ‌
 
سال‌هاست علی رغم نارضایتی شهروندان مبنی بر چاله‌های موجود در سطح خیابان‌های شهر زاهدان هر روز شاهد عمیق‌تر شدن این زخم‌های کهنه بر پیکر شهر هستیم.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که یک شهر را از سایر شهرها متمایز می‌کند و تاثیر زیادی بر منظر شهری دارد، آسفالت یکدست و مناسب معابر است و این موضوع از مهمترین اقدامات و وعده‌های شورا و شهرداری ها است.

آسفالت و کیفیت مطلوب خیابانها یکی از شاخصه‌های جدی مدیریت شهری است شاخصه ای مهم که خیابان های زاهدان از ان بی بهره مانده اند.

درواقع یکی از معضلات مهم و اساسی شهرستان زاهدان نبود آسفالتی یکدست در برخی خیابان ها و معابر اصلی شهرستان است که موجب نارضایتی شهروندان و رانندگان این شهرستان شده است.زاهدان بهشت جلوبندی سازان!

میرشکار یکی از شهروندان زاهدانی در این باره می‌گوید: کیفیت نامطلوب آسفالت در خیابان‌های اصلی شهر و حتی کوچه‌ و پس‌کوچه‌های آن سبب عمر کوتاه آسفالت ها و ایجاد چاله و چوله های فراوان شده است‌‌

وی ادامه داد:اگرچه شهرداری هر ازگاهی اقدام به آسفالت ریزی معابر می کند اما آسفالت ریزی و لکه گیری های غیراستاندارد سبب ایجاد چاله و چوله و عمر کوتاه آسفالت می شود.

سالارزهی یکی از اهالی خیابان سعدی نیز دراین باره گفت: آسفالت تکه تکه کوچه و خیایان های شهر سبب آسیب زدن به خودروی افراد می شود گاهی نیز رانندگان برای جلوگیری از افتادن چرخ خودروشان داخل چاله ها از مسیر منحرف می شوند که منجر به تصادفات می شود.

وی ادامه داد: وضعیت نامطلوب آسفالت علاوه بر زشتی چهره شهر زاهدان، خسارات مالی زیادی  به رانندگان می زند و این وضعیت شایسته  کلان شهر زاهدان نیست.

شهروند دیگری بیان کرد: آسفالت نامناسب و تکه تکه شهر مشکل امروز و دیروز ما نیست اما کاش مسئولین این مشکل را به صورت جدی برطرف کنند.حل مشکل آسفالت زاهدان در اولویت ماست

عبدالقادر پربار شهردار زاهدان دراین باره به خبرنگار ما گفت: خوشبختانه با همت همکارانمان بخش عمده ای از معابر سطح شهر تحت پوشش آسفالت قرار گرفته که این میزان کار طی این مدت کوتاه در نوع خود بی نظیر می باشد.

 وی افزود: در حال حاضر عملیات آسفالت معابر در سه موقعیت مختلف منطقه ی دو به صورت همزمان و بدون وقفه در حال اجراست که این موضوع در سایر مناطق نیز با جدیت جریان دارد که با این تفاصیل می توان به بهسازی بخش عمده ای از کل معابر شهر در آینده ای نه چندان دور امیدوار بود.

 وی با بیان اینکه تمام ظرفیت های حال حاضر برای تسریع در امر آسفالت معابر به کار گرفته شده است، خاطرنشان کرد: آنچه را که هم اکنون در اجرای عملیات آسفالت معابر در سطح شهر مشاهده می کنیم فعالیت ۸ اکیپ آسفالت در نقاط مختلف شهر بصورت همزمان تمام پتانسیل و ظرفیتی است که زاهدان دارد.

وی تاکید کرد: در واقع می توان گفت کل توان فنی و اجرایی زاهدان در بخش آسفالت همین هایی است که ما آنها را به کار گرفته ایم. ضمن اینکه این ظرفیت پیش تر وجود نداشته و پروژه‌ها و درخواست های متعدد شهرداری زاهدان در این اواخر بخش خصوصی را راغب به ایجاد چنین ظرفیتی کرده است.

 وی تاکید کرد: اجرای نهضت آسفالت به عنوان یک اقدام جهشی از سوی شهرداری زاهدان  در مقایسه با دوره های قبل از آن یک امر بی سابقه بوده و با توجه به ادامه این روند امیدواریم جهت اجرای هر چه بهتر آن همکاری و مشارکت بیش از پیش مردم را نیز شاهد باشیم.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۱۸۶


ارسال