چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ,30 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۱
شاعر بومی سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
کمک مومنانه؛ ثبت انسانیت در تاریخ / نمایش جلوه های فرهنگ ایرانی و اسلامی
 
عبدالرحمن حواشی، شاعر بومی سیستان و بلوچستان بیان کرد: کمک مومنانه واژه ای خاص است از سوی مقام معظم رهبری پس از شیوع بیماری کرونا برای دستگیری از همنوع مطرح شد.
به گزارش عصرهامون، تاخت و تاز بی رحمانه کرونا 6 ماه متوالی ادامه دارد و هنوز هم پایانی برایش قابل تصور نیست، این ویروس کوچک مشکلات بزرگی را به ایجاد کرده و بحران ناشی از آن همه کشور و حتی جهان را فرا گرفته است.

به رغم مشکلات بزرگی که کووید 19 به همراه داشت واژگان جدیدی وارد فرهنگ ایرانی و اسلامی شد، کمک مومنانه که پس از نیمه شعبان و در پی فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر دستگیری از همنوع جان تازه ای به انسانیت بخشید.

رزمایشی که در چندین مرحله برگزار شد و امید را در دل های نیازمندان زنده نگه داشت، به علاوه سبب جهت دهی کمک های مومنان به نیازمندان شده است.

چهره های فرهنگی سیستان و بلوچستان هم از این رزمایش استقبال کردند و انجام آن را قدمی در تبلیغ دین اسلام و فرهنگ والای ایرانی اسلامی می دانند.

لبیک مردم برای همدلی و همراهی

عبدالرحمن حواشی، شاعر بومی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: کمک مومنانه واژه ای خاص است از سوی مقام معظم رهبری پس از شیوع بیماری کرونا برای دستگیری از همنوع مطرح شد.

وی ادامه داد: واژه کمک مومنانه از سوی مقام معظم رهبری در برهه ای از زمان مطرح شد که فضای جامعه ما به دلیل تحریم و شیوع بیماری کرونا نیازمند همدلی و مواسات زیادی بود و این ابتکار سبب جهت دهی به کمک های جهادی مردم شد.

این شاعر بومی ادامه داد: بر این اساس مردم هم دعوت رهبر خود را لبیک گفتند و پای کار آمدند و تا امروز که چندین ماه از شیوع کرونا می گذرد در چندین مرحله کمک های مومنانه خود را به دست نیازمندان رساندند.

حواشی تصریح کرد: کمک مومنانه بخش های مختلفی را شامل می شود که از جمله می توان عدم دریافت اجاره بها توسط صاحبخانه، بسته های معیشتی و کمک های مالی و ... اشاره کرد.

وی بیان کرد: بنابراین لازم است هرکس هر آنچه در توان دارد برای کمک به نیازمندان انجام دهد و در این اقدام خداپسندانه انسانی و دینی شریک شود.

کمک مومنانه در تاریخ ثبت می شود

شاعر بومی سیستان و بلوچستان گفت: کمک مومنانه واژه ای است که برای همیشه در تاریخ ثبت می شد و آیندگان خواهند دانست که با استفاده از این کلید واژه ایرانیان برای دستگیری از همنوعان خود در زمان شیوع بیماری کرونا و تحریم های ظالمانه چه اقدامات خوبی انجام دادند.

حواشی افزود: این واژه که به طور خاص برای کشور خودمان استفاده می شود می تواند در تبلیغ دین و آیین اسلام و فرهنگ ایرانی موثر باشد و انسانیت را رواج دهد و دلگرمی برای نیازمندان در پی دارد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۲۰۴


ارسال