چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ,30 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۳
معاون هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
شروع مجدد بارش های مونسون با 19 میلی متر باران در قصرقند
 
محمود دیانتی گفت: در شبانه روز گذشته موج جدید بارش های مونسون در استان فعال شد و از «دهیرک» قصرقند 19 میلی متر باران گزارش شد.
محمود دیانتی، معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: همانطور که انتظار می رفت موج جدید بارش های مونسون از عصر روز گذشته در استان فعال شد و از شش ایستگاه بارانسنجی استان بارندگی گزارش شد.

وی افزود: پس از دهریک قصرقند، بیشترین بارش ها به ترتیب از ایستگاه های «دلگان» با 10، «پیپ» 5، «مچان» سرباز 3.5 ، شهر نیکشهر و کشیک سرباز 2 میلی متر گزارش شده است.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های بارانسنجی استان اضافه کرد: بارش های روز گذشته در برخی نقاط منجر به آبگرفتگی معابر و بالاآمدن برخی رودخانه های فصلی شد.

دیانتی ادامه داد: علاوه بر بارش باران، تندباد موقتی نیز برخی ایستگاه ها نظیر دلگان با سرعت 126 و قصرقند با سرعت 101 کیلومتر بر ساعت فرا گرفته که بر اساس گزارش ها در دلگان خساراتی نیز در پی داشته است.

وی گفت: وزش این تندبادها در اثر انرژی بالای ابرهای جوششی و همرفت شدید هوا روی داده که جزو ویژگی های سامانه های همرفتی بشمار می رود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی استان افزود: بر اساس شاخص های همرفت باز هم احتمال بروز خسارت در اثر بادهای شدید لحظه ای، سیلابی شدن ناگهانی مسیل ها، وقوع صاعقه و بارش تگرگ در ارتفاعات جنوب و برخی نقاط ارتفاعات مرکزی استان وجود دارد.

دیانتی خاطرنشان کرد: توصیه می شود در زمان بارش، صاعقه و تندباد لحظه ای  طول این مدت از تردد در فضای باز به ویژه ارتفاعات خودداری شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۲۰۵


ارسال