جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ,4 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۰
کرونا پای ورزش را به خانه شهروندان زاهدانی باز کرد؛
اجرای طرح آوای ورزش در همسایگی در سیستان و بلوچستان
 
زهرا مشهدی از اجرای طرح آوای ورزش در همسایگی در سیستان و بلوچستان خبر داد.
به گزارش عصرهامون،زهرا مشهدی رییس هیات ورزش همگانی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: دو طرح از سوی فدراسیون ورزش های همگانی به هیئت های ورزشی استانی ابلاغ شده که طرح آوای ورزش در همسایگی یکی از این طرح ها است که در این طرح 9 استان به عنوان پایلوت انتخاب شده اند و استان سیستان و بلوچستان یکی از این استان ها است.

وی افزود: طرح آوای ورزش در همسایگی ابتدا در مراکز استان ها اجرا خواهد شد ، این طرح از ۱۱ مرداد به مدت سه هفته درشهرستان زاهدان اجرا می شود و مجتمع های یاس، نسترن، سیمان سیستان مهرشهر، دهکده المپیک و باغ خانواده پنج نقطه هدف برای اجرای طرح انتخاب شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح مربیان ورزشی ساعت‌هایی در مجتمع‌های مسکونی حضور پیدا می کنند و اهالی مجتمع می‌توانند در حیاط مجتمع و در فضای آزاد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گزاری اجتماعی ورزش کنند.

مشهدی خاطرنشان کرد: افزایش فعالیت های ورزشی و تقویت سیستم ایمنی بدن افراد با ورزش برای مقابله با بیماری ها در این شرایط کرونایی و کاهش خطر با فراهم کردن فضای ورزشی برای افراد از جمله اهداف این طرح می باشد.

وی با بیان اینکه این مرحله آزمایشی اجرای طرح است، تاکید کرد:در شرایطی که افراد از حضور در باشگاه های ورزشی به دلیل شیوع کرونا واهمه دارنداین طرح می تواند به افزایش سلامت جسمانی افراد با ورزش کمک شایانی کند و این طرح پس از اجرای موفقیت آمیز در زاهدان در سایر شهرستان‌ها نیز اجرا می شود.

رییس هیات ورزش همگانی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ورزش های همگانی نقش مهمی در سلامت جامعه دارد، اذعان کرد: در این شرایط کرونایی این طرح می تواند مردم را به سوی، تحرک نشاط و شادابی راهنمایی کند و با کمترین امکانات، ورزش را به خانه شهروندان ببرد، اجرای موفق این طرح نیازمند مشارکت و استقبال مردم است و برای فرهنگ سازی ورزش های همگانی تمام ارگان ها و نهادها باید تعامل و همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۲۱۱


ارسال