يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ,27 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۱
مدیرعامل آب منطقه ای خراسان رضوی؛
گام هایی که یکی پس از دیگری برداشته شد/آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب از دریای عمان به کریدور شرق
 
محمد علایی گفت: با برداشتن چهار گام مهم در راستای اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان به سه استان شرقی کشور، عملیات اجرایی این طرح در هفته دولت آغاز خواهد شد.
محمد علایی، مدیرعامل آب منطقه ای خراسان رضوی در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: بر مبنای مطالعات آینده پژوه و با توجه به تغییرات اقلیمی و توسعه ناپایداری که از دریای عمان تا سرخس رخ داده، لازم است این طرح به منظور پایداری شرق کشور اجرایی شود.
 
وی با اشاره به تخصیص شیرین کردن آب از دریای عمان، انجام مطالعات و مشخص شدن محل شیرین سازی آب و تصفیه خانه ها در چابهار ادامه داد: بنابراین در این راستا سه گام مهم برداشته و مجوزهای لازم اخذ شد.
 
علایی افزود: قدم ‌چهارم انجام مطالعات زیست محیطی و مطالعات پدافند غیرعامل بود که مطالعات پدافند غیرعامل تصویب و هفته اول مرداد ماه نیز مطالعات زیست محیطی این طرح با شرط و شروطی تایید و در نهایت هفته جاری ابلاغ شد که می توان گفت چهار گام مهم و اساسی برای آغاز به کار این طرح را برداشته ایم، بنابراین شرکت مجری باید هر چه زودتر  کلنگ آغاز عملیات اجرایی را به زمین بزند.
 
این مقام مسئول، تصریح کرد: در همین راستا جلسه ای در استانداری خراسان رضوی با حضور معاونان امور عمرانی سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و رضوی و مدیر عامل شرکت تابش به عنوان مجری این طرح برگزار و در این جلسه مصوب شد که عملیات اجرایی این طرح عظیم در هفته دولت آغاز شود.

وی ادامه داد: نکته کلیدی این است که باید طرح سازمانی سازگاری با کم آبی را به عنوان راهبرد پایه ای اجرا و بر این اساس بر مبنای آب موجود خودمان را سازگار کنیم و توسعه را متناسب با آن بگذاریم.

انتهای پیام/


 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۲۴۱


ارسال