چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ,30 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۹
در راستای مقابله با کرونا انجام گرفت؛
تولید بیش از 700 هزار ماسک در کارگاه های فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان
 
خداداد اولیایی از تولید بیش از 700 هزار ماسک در کارگاه های فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان در راستای مقابله با کرونا خبر داد.
به گزارش عصرهامون،خداداد اولیایی مدیرکل فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان در گفت وگو با زاهدنیوز بیان کرد:امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ظرفیت کارگاه های آموزشی را پایین آوردیم و افرادی که پذیرش می شوند با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و ماسک در کلاس های فنی و حرفه ای حضور پیدا می کنندکارگاه ها به صورت روزانه ضدعفونی و گندزدایی می شود تا مشکلی برای شرکت کنندگان پیش نیاید.

وی افزود: کارگاه های تولید ماسک ازابتدای شیوع کرونا در سطح استان فعال شد و بیش از ۷۰۰هزار ماسک در کارگاه های مراکز آموزش فنی و حرفه ای تولید و در اختیار مردم قرار گرفت ، این ماسک ها به صورت رایگان در اختیار مردم به خصوص مردم حاشیه شهر ها قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: فنی و حرفه ای همواره در کمک رسانی به مردم پیشگام بوده است در سیل استان سیستان و بلوچستان، فنی و حرفه ای به کمک مردم جنوب استان شتافت و موتور پمپ های منطقه زرآباد را به صورت رایگان تعمیر کرد توامندی و امکانات فنی و حرفه ای در هر شرایطی در اختیار مردم است و اکنونن نیز در این شرایط شیوع ویروس کرونا از هیچ کمکی به مردم دریغ نمی کند.

وی تاکید کرد: مردم با توجه به شرایط استان باید از ماسک استفاده کنند سعی کنند تا جایی که ممکن است  از منزل خارج نشوند و اگر بیرون رفتند تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا گرفتار این ویروس منحوس نشوند فنی و حرفه ای در این مدت به شیوه های مختلف در کنار مردم بوده و علاوه بر تولید ماسک در کارگاه های فنی حرفه ای، ۳۰۰ بسته معیشتی به اعتبار هر بسته ۳۰۰ هزار تومان بین مردم استان توزیع شده است.

اولیایی تاکید کرد:با توجه به شیوع کرونا سعی شده تا اکثر آموزش ها به صورت مجازی برگزار شود ، آموزش های مجازی محدود به مکان خاصی نیست و افراد به راحتی می توانند در آموزش های مختلفی که در مکان های مختلف برگزار می شود شرکت کنندافراد پس از موفقیت در آزمون های فنی و حرفه ای گواهینامه بین المللی دریافت می کنند و چنانچه طرحی خوب برای اشتغالزایی داشته باشند می تواننداز تسهیلات صندوق کارآفرینی امید استفاده کنند.


انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۲۶۸


ارسال