چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ,30 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۰
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان چابهار خبر داد:
فعالیت سه هزار و ۶۰۰واحد صنفی در چابهار و دشتیاری/ ایجاد صنایع تبدیلی باعث افزایش تولید و جذب سرمایه گذار می شود
 
حمید رضا شایان گفت: ۳۶۰۰ واحد صنفی در شهرستان های چابهار و دشتیاری فعال است.
به گزارش عصرهامون، حمید رضا شایان رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: شهرستان چابهار و دشتیاری دارای ۱۶ اتحادیه صنفی و یک اتاق اصناف با سه هزار و ۶۰۰ واحد صنفی است که در بخش‌های توزیعی، خدماتی، خدمات فنی و تولیدی به شهروندان خدمات ارائه می‌کنند.

وی افزود: یکی از بزرگترین نهادهای مدنی در هر کشوری اصناف هستند، این نهادها توسط خود مردم اداره می‌شوند و در وضعیت بازار و قیمت گذاری کالاها نقش موثری دارند.

رئیس اداره صمت چابهار تصریح کرد: در طول تاریخ این مرز و بوم، قشر زحمتکش و خدوم اصناف با برخورداری از روحیه مذهبی و پایبندی به اصول و ارزش‌های دینی، کارنامه و نام درخشانی را از خود بر جای نهاده و همراه با مولفه‌های ارزشی همچون امانت، انصاف و عدالت بوده‌اند.

وی گفت: اصناف متعهد و خدوم کشورمان در کنار پرداختن به فعالیت‌های اقتصادی و کسب و کار همواره در مسائل روز کشور و تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

شایان ادامه داد: شهرستان چابهار علاوه‌بر اصناف شناسنامه دار یاد شده قابلیت و مزیت نسبی منطقه‌ایی در زمینه کشت محصولات گرمسیری و کشاورزی، شیلات، استعداد ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری آن را دارد.

وی افزود: بیش‌از ۷۰ درصد صنایع موجود چابهار مرتبط با صنایع تبدیلی کشاورزی و شیلاتی هستند.

رئیس اداره صمت چابهار خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین ظرفیت‌های چابهار بخش تجارت و فعالیت‌های تجاری بین المللی و تلفیق بین صنعت و تجارت می‌تواند در توسعه منطقه و جذب سرمایه‌گذار نقس مهمی ایفا کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۲۷۲


ارسال