چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ,30 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۴
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار:
خانواده ها سفیران سلامت جامعه می شوند/ طرح ملی "هرخانه یک پایگاه سلامت" پیشگام در حوزه درمان است
 
مهدی میرادی گفت: طرح ملی هر خانه یک پایگاه سلامت، طرحی جامعه محور است که در آن فردی از جنس خود خانواده آموزش های خود مراقبتی را دریافت و به سایر اعضای خانواده منتقل می کند.
به گزارش عصرهامون، مهدی میرادی؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با بیان اینکه یکی از شعار‌های وزیر بهداشت «هر خانه یک پایگاه سلامت» است بیان کرد: منظور این است که هر فرد در خانواده مهارت و دانش کافی برای مراقبت از خود و اعضای خانواده خود را داشته باشد و امیدواریم هر خانواده ایرانی با سواد و آموزش لازم بتواند در ارتقای سلامت جامعه ایفای نقش کند.

وی افزود: تجربه درخشان کشور در مهار بیماریهای واگیر و نوپدید نشان می دهد که همراهی مردم با حوزه سلامت علاوه بر افزایش سطح آگاهی میتواند منجر به صرفه جویی و مدیریت در منابع سلامت شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار تصریح کرد: اگر سفیران سلامت توانمند شوند قطعا بار کاری حوزه بهداشت کاهش یافته و میتوان از طریق آموزش های صحیح به این سفیران کنترل بیشتری در حوزه سلامت خانوار داشته باشیم.

وی گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که مانند هر روستا که یک خانه بهداشت دارد، در هر خانواده نیز حداقل یک نفر به عنوان سفیر سلامت نیز حضور داشته باشد.

میرادی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ویروس کرونا تاکنون هیچ درمان و واکسنی ندارد، تنها راه پیشگیری از این بیماری آموزش به خانواده ها است که سفیران سلامت می توانند نقش پر رنگی را در این راستا ایفا کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۲۷۴


ارسال