نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری؛

کمک مومنانه، تجلی حقیقی مهربانی/سپاه همواره در خط مقدم مردم یاری حاضر است

15 مرداد 1399 ساعت 8:10

نذیر احمد سلامی گفت: مردم استان سیستان و بلوچستان همچون گذشته در پاسخ به ندای رهبری پیشگام و پیشتاز بودند و این بار برای کمک به هم‌نوعان خود در روزهای کرونایی به میدان آمدند.


به گزارش عصرهامون، به نقل از پهره؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی اخیرشان به‌ مناسبت نیمه شعبان به مشکلات و سخت شدن شرایط زندگی برای برخی افراد جامعه به‌ علت تبعات ناشی از کرونا اشاره کردند و فرمو‌دند: « افرادی که توانایی و تمکن مالی دارند، فعالیت‌های وسیعی را به‌منظور کمک به نیازمندان آغاز کنند، به‌ خصوص که در آستانه ماه مبارک رمضان که ماه انفاق و ایثار است، قرار داریم.

امام خامنه‌ای تأکید کردند: خوب است که در ماه مبارک رمضان یک رزمایش گسترده برای مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا در جامعه شکل بگیرد و برای اثبات ارادتمان به امام زمان(عج) صحنه‌ها و جلوه‌هایی از جامعه مهدوی را که جامعه‌ای همراه با قسط، عدل، عزت، علم، برادری و همیاری است، به‌وجود آوریم.

از حضور بی‌ادعای گروه‌های جهادی و بسیجیان و هیئت‌های مذهبی که بگذریم، مشارکت مردم در رزمایش مومنانه جلوه دیگری از همدلی و همراهی ایرانیان را به رُخ جهانیان کشید.

کمک مومنانه تجلی حقیقی مهربانی است

در همین راستا نذیر احمد سلامی، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار ما، گفت: خداوند تبارک و تعالی در تعریف از مقام بندگان خوب خود می فرماید، اعمال این اشخاص در نزد من مخصوص آن ها نیست بلکه حقی است که در برابر مستمندان و نیازمندان ادا می کنند.

وی افزود: در اموال همه اشخاص، چه آن ها که سوا می کنند و چه آن ها که سوا نمی کنند سهمیه ای برای نیازمندان در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در آیات قرآنی، سخنان ائمه اطهار تاکیدات فراوانی در راستا کمک و همدردی مستمندان و نیازمندان شده است که باید مسلمانان در غم و شادی یکدیگر سهیم باشند.

وی اضافه کرد: شریک شدن در غم و شادی مستمندان و نیازمندان از اصول اسلامی است.

سلامی تصریح کرد: بخشی از اموال هم در نظام مالیاتی برای کمک به نیازمندان و مستضعفان تخصیص داده شده است‌.

وی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری چندی قبل یادآور انجام کمک های مومنانه شدند که این مورد یکی از اصول اسلامی است و از همه مردم تقاضا شده هر کس در حد توان خود چه بسا اندک دست نیازمندان را بگیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: در واقع کمک مومنانه به نوعی امر به معروف محسوب می شود‌ و کسی که اقدام به این امر کند چند برابر مزد، پاداش و توشه برای آخرت خود ذخیره کرده است.

وی گفت: از عموم مردم تقاضا می شود در این شرایط بحرانی ویروس منحوس کرونا طبق فرمایشات قرآن عمل و اقدام مقام معظم رهبری را اجرایی و عملی کنند و در اجر اخروی شریک شوند.


انتهای پیام/


کد مطلب: 128278

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/128278/کمک-مومنانه-تجلی-حقیقی-مهربانی-سپاه-همواره-خط-مقدم-مردم-یاری-حاضر

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/