چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۶
امام جمعه نیک شهر عنوان کرد؛
غدير برخاسته از ماهیت حقيقی دین اسلام وکامل کننده آن است
 
حجت الاسلام والمسلمین احمد لطفیان سرگزی گفت: عید غدیر یکی از بزرگترین اعیاد مذهبی مسلمان است.
به گزارش عصرهامون،حجت الاسلام والمسلمین احمد لطفیان سرگزی امام جمعه نیک شهر در گفت وگو با زاهدنیوز بیان کرد: ارزش موضوع غدیر از این جهت است که حکوت حق و عدالت با مسئله ولایت امکان پذیر است و روش و سیره حضرت علی(ع) باید الگوی تمام رهبران و حاکمان جوامع اسلامی قرار بگیرد.

وی افزود: حکومت اسلامی تضمینی برای اجرای احکام اسلامی در جامعه است و حاکم اسلامی باید استنباطی درست از دین داشته باشد تا قوانین دینی را اجرا و به مبارزه با دشمنان اسلام بپردازد.
 
وی خاطرنشان کرد: عید غدیر یکی از بزرگترین اعیاد مذهبی مسلمان است ، در این روز مسئله امامت و ولایت امیرالمومنین بر مسلمانان توسط رسول اکرم(ص) ابلاغ شد و موضوع غدیر فقط متعلق به شیعیان نیست بلکه غدیر به همه مسلمان جهان تعلق دارد.

حجت الاسلام والمسلمین لطفیان سرگزی تاکید کرد: غدير برخاسته از ماهیت حقيقی اسلام وکامل کننده دین اسلام است و  انقلاب اسلامی نمونه ای بارزی از تجلی فرهنگ غدير در دوران کنونی است و مقام معظم رهبری نیز درباره موضوع غدیر می فرمایند«اگرچه ارتباط قلبی ما شیعیان با واقعه غدیر ،ارتباط مستحکم و برجسته ای در دنیای اسلام است ولی حقیقت این است که مسئله غدیر در محتوا و روح حقیقی خود فقط متعلق به شیعیان نیست بلکه به همه دنیای اسلام تعلق دارد. چون حادثه غدیر برخاسته از روح و مضمون حقیقی اسلام است».

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۳۰۵


ارسال