يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ,27 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۹
خبرنگار صدا و سیماعنوان کرد؛
عشق و علاقه کلید موفقیت در حرفه خبرنگاری است/از همه اصحاب رسانه فارغ از هر گونه برخورد طیفی و جناحی تجلیل شود
 
موسی زابلی گفت: ما خبرنگارها توقعی که از مسولین داریم این است که همانطور که ما خبرنگاران به مسولین احترام میگذاریم مسولین هم به ما خبرنگاران احترام بگذارند و پاسخگوی مطالبات آنها باشند.
به گزارش عصرهامون،موسی زابلی خبرنگار صدا و سیما در شهرستان میرجاوه در در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد:در آستانه ۱۷ مردادماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف افغانستان و روز خبرنگار، هستیم و این روز به همه خبرنگاران استان پهناور سیستان و بلوچستان تبریک میگویم.

وی افزود: کار خبرنگاری را از سال ۸۶ آغاز و به مدت ۱۳سال در عرصه خبرنگاری مشغول هستم و از آنجاییکه در کار خبرنگاری تنوع زیاد است به این حرفه علاقمند شدم این شغل سختی های خودش را دارد و اگر علاقه نباشد نمی توان وارد این عرصه شویم .

وی خاطرنشان کرد: به راستی که کار خبرنگاری یعنی در لحظه بودن و مخابره خبر. اخباری که گاه دنیایی را تکان می‌دهند، برای خیلی ها خبرنگاری یکی از شیرین‌ترین مشاغل دنیاست؛ اما این حرفه استرس بالایی دارد که این کار آن را به یکی از سخت ترین مشاغل دنیا هم تبدیل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: از سختی های تهیه خبر این است که در هر شرایطی باید خبر را تهیه کرد گاهی ممکن است از هزینه های شخصی خود جهت تهیه خبر استفاده کرد حتما تاکنون درباره خبرنگاری زیاد دیده، شنیده یا خوانده اید؛ از سختی های کار و حساسیت ها تا جذابیت ها و هیجانها. از خبرنگارانی که در راه رسالتشان گاهی ماه ها دوری را به جان می خرند، گاه چشم و دست فدا می کنند و گاه حتی جان.

زابلی با اشاره به ویژگی های یک خرنگار، اذعان کرد: از ویژگی ­ها و خصوصیات فردی و شخصیتی خبرنگاران می توان به کنجکاوی ، پرسشگری، تیزبینی و نکته سنجی، سریع الانتقال بودن، ضریب هوشی بالاتر از سطح جامعه، خلاقیت، مسئولیت پذیری، فروتنی و پایبندی به اخلاق اشاره کرد.

وی ادامه داد: ما خبرنگارها توقعی که از مسولین داریم این است که همانطور که ما خبرنگاران به مسولین احترام میگذاریم مسولین هم به ما خبرنگاران احترام بگذارند و پاسخگوی مطالبات آنها باشند.

زابلی گفت: پاکی و قداست حرفه خبرنگاری نباید تحت تاثیر کج سلیقگی و سطحی نگری قرار بگیرد. در روزی که متعلق به همه خبرنگاران است باید از همه اصحاب رسانه فارغ از هر گونه برخورد طیفی و جناحی تجلیل شود و اینکه فعالان رسانه ای استان سیستان و بلوچستان دلشان فقط کمی توجه می خواهد اینکه حمایت شوند و مسئولان بین آنها تبعیض قائل نشوند.


انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۳۴۷


ارسال