يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ,27 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
حجت الاسلام محمدعلی قاسمی زاده گفت: با توجه به این آیه مسلمانان به اتحاد و یکپارچگی و چنگ زدن به ریسمان الهی دعوت شده‌اند؛ به همین دلیل ایام غدیر می‌تواند فرصتی برای اعلام همبستگی با آحاد اسلامی باشد.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، حجت السلام والمسلمین محمدعلی قاسمی زاده؛ امام جمعه موقت شهرستان چابهار در خطبه های نماز جمعه امروز ضمن تبریک دهه امامت و ولایت بیان کرد: این دهه با فضیلت فرصت مناسبی برای تبیین اهمیت امامت و ولایت در جامعه است و باید از این فرصت به درستی استفاده شود.
 
وی با اشاره به ارزش خطبه غدیر خم افزود: ارزش خطبه غدیر در حقیقت به ارزش پیامی که در این خطبه به فرمان خدا از سوی پیامبر(ص) به مسلمانان ارائه شده نهفته است
 
امام جمعه موقت شهرستان چابهار تصریح کرد: نکته مهمی که در مورد خطبه غدیر باید مورد توجه باشد جامعیت و شمولیت این خطبه است، تمام عناصری که پیامبر اکرم(ص) در این خطبه مورد اشاره قرار می‌دهند در یک پیوستگی و انسجام متقن و معناداری در کنار هم قرار گرفته‌اند.
 
وی ادامه داد: امروز 17 مرداد ماه روز خبرنگار است در سال 1377 طالبان پاکستان با همکاری طالبان در افغانستان و همراهی نیروهای ارتش و دولتی خود تعدادی از دیپلمات های ایرانی را گروگان گرفتند و پس از آن به شهادت رساندند.
 
وی گفت: تدبیر هوشمندانه مقام معظم رهبری از ورود ما با افغانستان در یک جنگ نخواسته نظامی جلوگیری کرد و برای نشان دادن حقانیت جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی بهترین فرصت بود.
 
حجت الاسلام قاسمی زاده اذعان کرد: در آن روزها حادثه هولناکی به دست افراد بی دین و جنایت کاران ضد بشری که دست پرورده استکبار جهانی و سرویس های اطلاعاتی بودند رقم خورد و در این اتفاق خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی شهید صارمی در راه حق و باطل به شهادت رسید که به همین مناسبت 17 مرداد ماه به پاس زحمات و خدمات ایشان روز خبرنگار نامیده شد.
 
وی افزود: اسوه خبرنگاران شهید صارمی است یک فرد انقلابی، مقتدر مسلمان که در راه رسالت خبری خودش جانش را فدا کرد و یقینا کسی که مسلمان و تابع قرآن باشد آینده نگر و صالح اندیش است و همیشه مصالح و خیر جامعه اسلامی و مردم را در اولویت قرار می دهد.
 
امام جمعه موقت چابهار با اشاره به مناسبت روز مقاومت اسلامی خاطرنشان کرد: مقاومت حزب الله لبنان در یک جنگ تمام عیار 33روزه بینی اسراییل و اربابش آمریکا رو به خاک مالید این اسراییلی که اعراب رو به خاک ذلت نشانده بود و در جنگ های متفاوت باعث خفت و خاری آنها شده بود اما حزب الله لبنان در آن جنگ نشان داد که اسراییل و اربابش همیشه قدرتمند و غیر قابل نفوذ نیستند و می توان به راحتی بر آنها غلبه کرد.
وی گفت: حزب الله لبنان ثابت کرد که ایمان، اخلاص، اتحاد و توکل بر خدا بر همه تجهیزات جنگی و نظامی پیشرفته دنیا غلبه می شود فقط نیازمند خود باوری و ایمان است تا دست دشمنان اسلامی از سر جامعه اسلامی و مسلمانان کوتاه شود.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۳۵۴


ارسال