چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۷
رئیس اداره حفاظت محیط زیست زابل خبر داد؛
توقیف یک دستگاه بیل مکانیکی و سه کامیون باری در بستر تالاب هامون
 
مهدی سراوانی اول گفت: هر گونه برداشت و مداخله فیزیکی در بستر تالاب هامون به عنوان پناهگاه حیات وحش و ذخیره گاه زیست کره ممنوع است.
مهدی سراوانی اول، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زابل در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل در گشت و کنترل های مداوم خود در مناطق و طبیعت حوزه شهرستان بخصوص بستر تالاب هامون چندین دستگاه خودروی سنگین عمرانی را در تالاب هامون شناسایی کرد که این خودروها شامل: یک دستگاه بیل مکانیکی و سه کامیون باری بود.

وی افزود: همچنین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل موفق شد در محور میل نادر به طرف جاده نهبندان دو خودروی عمرانی دیگر شامل: یک دستگاه  بیل مکانیکی و یک دستگاه لودر را در ساعات اولیه بامداد شناسایی و دستگیر کند.

سراوانی اول ادامه داد: طی گشت و کنترل یگان حفاظت  محیط زیست زابل  در پناهگاه حیات وحش هامون منطقه پشت میل نادر به طرف کوه خواجه دو دستگاه لودر شناسایی و مشاهده شد که پس از بررسی های بعمل آمده مشخص شد این دو دستگاه لودر در حال شستشو در حاشیه آب بودند، هیچ گونه نشانه ای مبنی بر (حمل) در این منطقه حاضر نبود و با توجه به اینکه تردد ماشین سنگین در تالاب ممنوع است این لودرها از منطقه خارج، و تذکر لازم به صاحبان خودروها داده شد.

 تقدیر از کیفیت وبینارهای محیط زیست در سطح کشور

وحیدپورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان نیز از برگزاری تمامی جلسات و دیدارهای این اداره کل به صورت وبینار و در فضای مجازی و با کیفیت بالا خبر داد و بیان کرد: جلسات و دیدارهای اداری این اداره کل بصورت وبینار و از طریق فضای مجازی با سرعت و کیفیت بالا انجام می شود.

وی افزود: کیفیت بالای وبینارهای برگزار شده توسط این اداره کل موجب سرعت انجام کار و قابل تقدیر می باشد بطوری که در جلسه برگزار شده در سطح کشور بین ادارات حفاظت محیط زیست کشور این اداره کل به دلیل ارائه سرعت و وضوح تصاویر و صدا  مورد تقدیر قرار گرفت.

پورمردان ادامه داد: کیفیت بالای وبینارهای این اداره کل مدیون زحمات بی شائبه همکاران بخش فن آوری اطلاعات است که با همتی مضاعف و با تلاشی شبانه روزی به این نتیجه رسیده اند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۳۸۲


ارسال