دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ,21 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۴
بازیگر طنز شبکه هامون سیستان و بلوچستان عنوان کرد؛
گسترش همدلی در جامعه ارمغان کمک های مومنانه/این رزمایش سپاه نشاط معنوی و پویایی را به کشور هدیه داد
 
علیرضا سلمان نژاد گفت:مجموعه ارزشمند سپاه با تمام توان و با استفاده از همه ظرفیت ها با کمک های مومنانه پای کار آمدند و گوش به فرمان رهبری علاوه بر رفع نیاز اقشار آسیب پذیر باعث ایجاد نشاط معنوی و تعالی در جامعه شدند.
به گزارش عصرهامون، علیرضا سلمان نژاد بازیگر طنز شبکه هامون سیستان و بلوچستان در گفت وگو با زاهدنیوز، بیان کرد:سپاه نهادی انقلابی و مجموعه ای خارج از جناح بندی سیاسی و مورد قبول احاد جامعه است، مجموعه ارزشمند سپاه با تمام توان و با استفاده از همه ظرفیت ها با این نهضت خداپسندانه پای کار آمدند و گوش به فرمان رهبری علاوه بر رفع نیاز اقشار آسیب پذیر باعث ایجاد نشاط معنوی و تعالی در جامعه و جریان سازی در مجموعه جوانان انقلابی شدند.

وی افزود: به نظر من طرح رزمایش کمک مومنانه استفاده از ظرفیت مردم برای خود مردم است و این رزمایش با هدف رفع نیاز نیازمندان ،فرهنگ سازی برای مساعدت به نیازمندان وایجاد همدلی و اخوت در جامعه اجرا می شود.

وی با اشاره به لزوم پیوستن خیرین و نهادها به رزمایش کمک های مومنانه، خاطرنشان کرد: در قران ، احادیث و روایات به موضوع کمک به هم نوع بسیار اشاره و سفارش شده که توانگران باید در جهت انجام امور خیرخواهانه گام بردارند و دو برابر اجر خواهند گرفت اول اجر مساعدت و دوم اجر موج آفرینی برای مساعدت.

سلمان نژاد با بیان اینکه خیرین نقش بسیار مهمی در تداوم کمک های مومنانه دارند، تاکید کرد: اگر خیرین و کسانی که می توانند کاری برای کمک به نیازمندان انجام دهند از امور خیرخواهانه دریغ کنندنیاز نیازمندان رفع نخواهد شد اما ورود انها به این زمینه باعث شدت گرفتن کمک ها از سوی مردم خواهد شد و اگر خیرین نباشند تامین هزینه این نوع رزمایش ها به سختی امکان پذیر خواهد بود،پس استفاده درست و مناسب از ظرفیت خیرین و نهادهای مختلف می تواند گام مثبتی در راستای ترویج و اثر بخشی این نوع اقدامات باشد.

وی اذعان کرد: رصد و پایش دقیق نیازمندان در تحقق اهداف این رزمایش کمک های مومنانه بسیار مهم است و اگر این دقت نباشد باعث می شود که برخی اولویت ها رها شود و به امور غیرضروری پرداخته شود و همچنین برخی افراد نیازمند از چند مجموعه کمک دریافت کنند و برخی دیگر از این کمک بی نصیب بمانند لذا شناسایی صحیح ودقیق جامعه نیازمندان، شناسیایی اولویت نیاز و تقسیم بندی بین نهادها یک ضرورت اجتناب ناپذیر است .

این بازیگر محبوب شبکه هامون عنوان کرد:با توجه به اینکه در تمام دنیا یکی از مراکز حساس ناشی از کرونا یعنی اقتصاد دچار تزلزل شده است لذا این کمک ها برای بقای افراد امری بسیار مهم و ضروری است،
یکی از شعارهای ما در اسلام و در فرهنگ اصیل ایرانی کمک به هم نوع بدون مرزبندی اعتقادی، قومی و قبلیه ای است.

وی ادامه داد:  شعارحقوق بشر به عنوان شعاری برای مقابله با اسلام دستاویز استکبار است به همین جهت چنین رزمایش هایی در این بحرانها حقیقت دو فرهنگ اسلامی- ایرانی و فرهنگ منحط غربی را به جهانیان معرفی می کند و هر انسان ازاده ای به حقیقت نوع دوستی ، بشر دوستی و توجه به قشرمستضعف در اسلام پی خواهد برد .

وی افزود:اگرتهیه مایحتاج نیازمندان اعم از سبد غذایی، سبد بهداشتی،سبدتحصیلی و غیره بدون واسطه از مراکز تولیدی بومی و حتی طبق سفارش و به صورت عمده انجام شود ودر رساندن به جامعه نیازمندان دقت داشته باشیم که این توزیع عادلانه و درست باشد قطعا بازار دلالان و محتکران از بین خواهد رفت.

وی با اشاره به لزوم مشارکت نهادهای مختلف و ترویج فرهنگ همدلی و نوعدوستی در شرایط شیوع کرونا، گفت:با توجه به اینکه بسیاری ازاقشارجامعه در نهادها و ارگانها مشغول می باشند وارگانها ونهادها نیز دارای بودجه های فرهنگی هستند قطعا این موضوع به همهگیر شدن فرهنگ کمک، انفاق و ایثار جهش قابل توجهی خواهد داد.


انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۳۸۳


ارسال