دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ,21 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۴
رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
ماموریت ویژه سیستان و بلوچستان برای تامین دام کشور/ شناسایی 2547 واحد صنفی و اقتصادی متخلف
 
داود شهرکی گفت: با توجه به ماموریت ویژه سیستان و بلوچستان برای تامین دام کشور به دنبال افزایش سهمیه واردات این کالا هستیم.
به گزارش عصرهامون، داود شهرکی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در نهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان بیان کرد: در زمینه تامین کالاهای اساسی از جمله گوشت قرمز منجمد، مرغ، شکر، آرد و دیگر اقلام در استان هیچ مشکلی وجود ندارد و سمیه های استانی در حال جذب است.
 
وی با بیان این که امسال برنامه ریزی ها در جهت تامین و توزیع کالاهای اساسی به سمت افزایش سهمیه و توزیع در شهرهای محروم استان است، ادامه داد: در سیستان و بلوچستان بیش از ۴۶ هزار واحد صنفی با پروانه کسب، ۹ اتاق اصناف، ۱۶۲ اتحادیه و ۱۶۸ فروشگاه زنجیره ای مشغول به فعالیت است.

به گفته شهرکی، در سیستان و بلوچستان ۴۳ شعبه نمایندگی و شرکت پخش، ۳۰ سردخانه فعال،  ۷۱۸ انبار،  ۶ واحد کشتارگاه دام، چهار کشتارگاه طیور و ۹ واحد تولیدی بسته بندی وجود دارد که از ظرفیت‌های استان در جهت نگهداری و توزیع اقلام و کالاهای اساسی است.

وی افزود: در چهار ماهه امسال  ۶۳ هزار و ۶۵۴ بازرسی در استان از واحد‌های صنفی و اقتصادی صورت پذیرفت، در همین ارتباط ۲ هزار و پانصد و چهل و هفت پرونده تخلف تشکیل شد.

این مقام مسئول بیان کرد: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار، ۱۸ تن گوشت منجمد گوساله که پیش از این جذب شده است با قیمت ۵۹ هزار تومان و به منظور تنظیم بازار توزیع می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۳۹۰


ارسال