چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۸
بارش های همرفتی در جنوب شرق شدت گرفت؛
64 میلی متر باران رکورد جدید بارش های تابستانی در سیستان و بلوچستان
 
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته در جریان فعالیت سیستم کم فشاره حاره ای در جنوب شرق بارش های شدید برخی نقاط استان را فرا گرفت به طوریکه رکورد بیشترین بارش تابستان امسال با 64 میلی متر شکست.
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون گفت: در شبانه روز گذشته در جریان فعالیت سیستم کم فشاره حاره ای در جنوب شرق بارش های شدید برخی نقاط استان را فرا گرفت به طوریکه رکورد بیشترین بارش تابستان امسال با 64 میلی متر شکست.

 محسن حیدری در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: همانظور که انتظار می رفت در 24 ساعت گذشته بر شدت بارش های ناشی از سیستم کم فشار فعال بر روی دریای عمان افزوده شد به نحوی که ارتفاع بارش ها باهوکلات در سواحل استان به 64 میلی متر رسید.

وی افزود: پس از باهوکلات بیشترین بارش ها به ترتیب از ایستگاه های پیشین سرباز با 44.8، سیرکان سراوان 14 و شهر راسک 11.4 و میلی متر گزارش شده است. همچنین بارش های هفت ایستگاه در چنوب شرق استان نیز 10 میلی متر بوده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی امروز نیز شرایط برای وقوع بارش، صاعقه، تندباد موقت و تگرگ در نیمه جنوبی استان و برخی نواحی مناطق مرکزی وجود دارد.

حیدری ادامه داد: انتظار می رود با وجود این بارش ها در برخی مناطق جاری شدن سیلاب، طغیان رودخانه های محلی، آبگرفتگی معابر، وقوع صاعقه  و تند بادلحظه ای و بارش تگرگ روی دهد.

وی تصریح کرد: توصیه می شود در زمان فعالیت سامانه از رفتن به ارتفاعات به دلیل وزش باد شدید و احتمال برخورد صاعقه و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها به جهت سیلاب های ناگهانی خودداری شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به مواج شدن دریای عمان گفت: پیش بینی می شود همچنان دریای عمان مواج و متلاطم باشد و ارتفاع موج در نزدیک سواحل چابهار به حدود 3 تا 4 متر برسد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۴۱۸


ارسال