چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل اسبق حراست وزارت ورزش و جوانان گفت: قرار بود برای مردم نوکری کنیم اما آقای مردم شدیم.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ رضا حسنی خو، مدیرکل اسبق حراست وزارت ورزش و جوانان و عضو هیأت رئیسه فدراسیون تیراندازی درباره بحث فساد در ورزش و شیوه های مبارزه با آن اظهار داشت: در زمینه فساد نباید شعاری عمل کنیم. دین و اعتقادات اساس ما است؛ اما اگر تبدیل به قانون نشود، یکدستی رفتار را مشاهده نخواهیم کرد؛ زیرا تکلیف شرعی افراد ممکن است متفاوت باشد.
وی، ادامه داد: فساد به معنی رفتار نادرست، غیراخلاقی، خلاف قانون و نیز استفاده از قدرت توسط افراد مسئول است. این مسئولان از جیب مردم پول می گیرند که خدمت کنند. ما قرار بود برای مردم نوکری کنیم و شعار انقلاب این بود؛ اما آقای مردم شدیم. اکنون برای یک کار ساده در هر اداره ای حتما‌ً باید یک پارتی پیدا کنی تا کارت انجام شود.
حسنی خو با بیان اینکه امروز یکی از بزرگترین چالش های کشور و ورزش به عنوان بخشی از آن، احساس تبعیض وبی عدالتی است، گفت: این حس برای مردم کشنده است. می بینیم هیچ کس راضی نیست؛ زیرا ضابطه و قوانین وجود ندارد یا اجرا نمی شود و برخوردها سلیقه ای است.
مدیرکل اسبق حراست وزارت ورزش و جوانان، تأکید کرد: تا زیرساخت ها را اصلاح نکنیم، مبارزه با فساد شدنی نیست. مبارزه با فساد تنها برخورد نیست و این راه آخر است. ما در ابتدا باید سیستم را درست کنیم. اگر سیستم را درست کردیم؛ شفاف سازی کردیم؛ دسترسی به اطلاعات را برای همه آزاد گذاشتیم؛ خصوصی سازی را فراهم کردیم؛ قانونگرایی را اصل گذاشتیم؛ سیستمی شدن امور را در رأس امور در نظر گرفتیم؛ یک نظارت عامه به وجود آوردیم و مردم را ناظر بر اعمال و رفتارمان کردیم، آن زمان می توانیم هر کس خلافی کرد با او برخورد کنیم. متأسفانه ما اکنون تنها به قسمت آخر پرداخته ایم. به نظر بنده با کمال تأسف اراده ای برای مبارزه با فساد وجود ندارد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۴۵۱


ارسال