چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۱
رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
صنایع و معادن؛ راهگشای مشکلات اقتصادی و راهکار حرکت در مسیر جهش تولید
 
داود شهرکی گفت: صنعت، معدن و تجارت راه گشای مشکلات و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است.
به گزارش عصرهامون؛ داود شهرکی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در جلسه هم اندیشی که با رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد، بیان کرد: استفاده از ظرفیت های دانشگاهی جهت تصمیم سازی ها در تبیین سیاست‌های کلان استان و کشوری از جمله برنامه های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است.

وی با بیان این که در وزارتخانه صمت طرح ها و برنامه هایی طی سالیان اخیر در جهت حمایت از دانشجویان تبیین و اجرایی شده است، ادامه داد: باید از طریق استفاده از دانشگاه و مشارکت اساتید و نخبگان ،صنعت ما دانش بنیان شود.

شهرکی افزود: جامعه دانشگاهی در استان باید با ارائه برنامه ها و مطالبه گری در خصوص صنعتی شدن استان با عنایت به اینکه این امکان وجود دارد، ذایقه مردم و سیاست گذاران را به این سمت هدایت کند.

وی اضافه کرد: با برنامه ریزی های که انجام شده از توان دانشگاه سیستان و بلوچستان در جهت تهیه اپلیکیشن ها و نرم افزار در جهت رصد و شفاف سازی توزیع کالاهای اساسی و تقویت بازرسی ها و نظارتها و ثبت شکایات مردمی، اکتشاف معادن و پژوهش های معدنی ،صنایع شیلاتی و دریایی استفاده خواهیم کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در حوزه معدن و تجارت و تقویت بازارچه های مرزی استان این آمادگی را دارد تا با دانشگاه سیستان و بلوچستان تفاهم‌نامه همکاری منعقد کند.

شهرکی ادامه داد: دانشگاه از طریق برپایی نمایشگاه می تواند با ارائه توانمندی ها، محصولات تولیدی، پایان نامه ها و .... سرمایه گذاران را به سمت خود جذب کند که در این ارتباط سازمان صمت استان در کنار دانشگاه خواهد بود.

وی ادامه‌داد : دانشگاه می تواند از طریق سرمایه گذاری و ارایه خدمات مشاوره ای به واحد‌های صنعتی ، معدنی و تجاری استان درآمدزایی داشته باشد و دانشجویان خود در بحث ایجاد اشتغال ساماندهی کند.

گفتنی است: در این جلسه مقرر شد سازمان صمت استان و دانشگاه سیستان و بلوچستان ارتباط کاری و‌ دوره ای و مستمر در خصوص ارتباط علم و صنعت و ارایه راه کارها در جهت استفاده از اساتید دانشگاه در بخش های اقتصادی استان وتبدیل ایدها به ثروت مشارکت کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۴۶۸


ارسال