يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ,20 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۴
همزمان با روز حمایت از صنایع کوچک انجام شد؛
افتتاح 15 واحد کارگاهی با سرمایه گذاری 24 میلیارد ریالی در سیستان و بلوچستان/ عزم جزم دولت در مسیر جهش تولید با توسعه صنعت
 
داود شهرکی، رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان از افتتاح افتتاح 15 واحد کارگاهی با سرمایه گذاری 24 میلیارد ریالی همزمان با روز حمایت از صنایع کوچک در این استان خبر داد.
داود شهرکی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان با گرامیداشت روز حمایت از صنایع کوچک در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: یک واحد تولیدی با سرمایه گذاری 82 میلیارد ریال و 15 واحد کارگاهی با گستره 2 هزار و هفتصد متر مربع با سرمایه گزاری ۲۴ میلیارد و هفتصد میلیون ریال پیش از ظهر امروز با دستور مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت به صورت ویدیو کنفرانسی به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: کارخانه صنایع غذایی که امروز افتتاح شد در زمینی به مساحت 6 هزار متر مربع و با زیربنای 2 هزار و چهارصد متر مربع با سرمایه گذای ۸۲ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریالی در شهرک صنعتی زاهدان ایجاد شده که ماشین آلات این واحد داخلی و به ارزش ۲۶ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال است.

شهرکی ظرفیت تولید این کارخانه را ۶ هزار تن با تولید انواع ماست، دوغ و شیر پاستوریزه اعلام و اذعان کرد: با افتتاح این طرح برای ۱۶ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

وی  گفت: صنایع کوچک و متوسط بر اساس مزیت و قابلیت های بومی و منطقه ای که به همراه دارند، بستر ساز توسعه صنعتی از طریق کارآفرینی، نوآوری و تغییر فناوری، پویایی صنعت، افزایش تولید ملی، رونق تولید، توسعه صادرات هستند، بدون تردید ایجاد فرصت های شغلی و افزایش درآمد بر اقتصاد جهانی تاثیر گذارند.

شهرکی خاطرنشان کرد: بیست و یکم مردادماه روز ملی حمایت از صنایع کوچک فرصت مناسبی است برای گرامیداشت جایگاه صنایع کوچک و متوسط، با وجود کاستی ها و مشکلاتی که این روزها بیش از پیش آنها را احساس می کنیم، با عزم و اراده ای دوچندان برای کمک به رونق و جهش تولید و توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی تلاش خواهیم کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۵۳۸


ارسال