يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ,20 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۷
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سراوان خبر داد؛
آغاز فاز بررسی میدانی ایجاد منطقه شکار ممنوع در سراوان
 
بهزاد دهواری از آغاز فاز بررسی میدانی ایجاد منطقه شکار ممنوع جهت حفظ گونه های حیات وحش در حوزه شهرستان سراوان خبر داد.
بهزاد دهواری، رئیس اداره حفاظت محیط زیست سراوان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: حوزه شهرستان سراوان با توجه به نوع اقلیم و توپوگرافی یکی از مناطق مستعد استان در حوزه حفظ و مراقبت از حیات وحش است.

وی ادامه داد: در فاز بررسی میدانی و قبل از شروع مطالعات کارشناسی و دقیق و بررسی پراکنش و تراکم گونه های مورد نظر در طبیعت منطقه نشست های مشترک با مسئولین و ریش سفیدان در حال برگزاری است.

دهواری افزود: در این سلسله نشست ها که با حضور بخشداران، اعضای شورای شهر، شهردار و دیگر مسئولان و ریش سفیدان انجام می شود، موضوع شکار و صید در منطقه، ایجاد منطقه شکار ممنوع جهت حفاظت از گونه های کَل و بز، قوچ و میش و ...، راه اندازی پاسگاه محیط بانی سیرکان بررسی و پیگیری می شود.

 وی با تاکید بر این که حوزه شهرستان سراوان یکی از کانون های اصلی حفظ و مراقبت از گونه های حیات وحش استان محسوب می شود، اضافه کرد: ضرورت ایجاد منطقه حفاظت شده جدید با توجه به نوع اقلیم مناسب و توپوگرافی خاص منطقه برای حفظت از سایر گونه های حیات وحش الزامی بوده که محیط زیست نیز در حالی پیگیری موضوع در فاز بررسی های میدانی و تعیین منطقه است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۵۳۹


ارسال