يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ,20 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۸
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
تخصیص ۷۱ درصدی بودجه ۹۹ سیستان و بلوچستان/ ابلاغ اعتبار ویژه برای 37 پروژه جهش تولید
 
مهرداد عرب اول گفت: ۷۱ درصد ردیف استانی بودجه امسال به سیستان و بلوچستان تخصیص یافته است‌.
مهرداد عرب اول، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون با اشاره به برگزاری همایش فرمانداران سیستان و بلوچستان، گفت: در این نشست محورهایی را در حوزه اعتبارات در میان گذاشتیم و تاکید کردیم که باید در حوزه نظارت بر پروژه ها تیم‌ها و کارشناس های قوی را ماموریت دهند تا اجرای پروژه های عمرانی را رصد و گزارش‌های نظارتی را به استان و سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال کنند.

وی ادامه داد: همچنین در راستای جهش تولید بر اساس تفاهمنامه ای که بین استاندار و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مبادله شده بود 37 پروژه مصوب و به استان ابلاغ شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: تخصیص اعتبارات پروژه های جهش تولید هفته گذشته به استان ابلاغ و مقرر شد که فرمانداران پروژه‌ها را به صورت میدانی رصد کنند و گزارشی از پیشرفت فیزیکی آنها ارائه شود.

وی گفت: نکته دیگری که طرح شد در خصوص شاخص‌های ردیف متوازن است که بر اساس قانون بخشی از اعتبارات حدود هزار و دویست میلیارد تومان از این محل به استان ابلاغ می‌شود و ضروری است که شاخص های شهرستانی این ردیف به صورت دقیق احصا شود تا حق شهرستانی تضییع نشود و بتوان از این محل اعتبار مناسبی را در اختیار فرمانداری ها و شهرستان ها قرار داد.

عرب اول اضافه کرد: نکته آخری که مطرح شد در خصوص اسناد توسعه شهرستان ها منطبق با مطالعات آمایش استان بود که خوشبختانه با اتمام این مطالعات این برنامه‌ریزی را در سطح استان انجام دادیم که اسناد توسعه شهرستان ها را تا پایان سال به مرحله اتمام برسانیم و به عنوان یک سند و چراغ راهی برای توسعه شهرستان ها در طول برنامه هفتم و سال انتهایی برنامه ششم باشد.

وی گفت: خوشبختانه امسال 71 درصد تخصیص اعتبارات استانی را دریافت کرده ایم که 412 میلیارد تومان رقم ردیف استانی بود.

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: کل بودجه استان 2 هزار و پنجاه و پنج میلیارد تومان است که هزار و دویست میلیارد تومان تاکنون در شورای برنامه ریزی توزیع و ابلاغ شده است، 71 درصد تخصیص گرفتیم، در حوزه توسعه راه‌های روستایی 72 درصد و در ردیف متوازن 21 درصد تخصیص یافته است.

به گفته وی، نکته مهمی که قابل ذکر است این که در مقایسه با سال گذشته میزان تخصیص نقدی ما افزایش مناسبی پیدا کرده و هر آنچه که در قالب تخصیص نقدی ابلاغ شده میزان نقدینگی آن در خزانه استان هم موجود است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۵۶۲


ارسال