يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ,20 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
سردار اشتری گفت: از نظر بودجه و اعتبارات در فشار هستیم و اعتباراتی که به نیروی انتظامی داده می‌شود، کفاف کارها را نمی‌کند اما با روحیه جهادی همکاران کارها را پیش می‌برند.
به گزارش عصرهامون به نقل از خاورستان، سردار سرتیپ حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که به منظور تکریم و معارفه فرماندهان سابق و جدید نیروی انتظامی خراسان جنوبی به این استان سفر کرده است، در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: نیروی انتظامی توانسته با تدابیر و هدایت‌های مقام معظم رهبری، حافظ ارزش‌های کشور و امنیت مردم باشد و در این راه شهدایی اهدا کرده است.
وی با بیان این‌که جزو سازمان‌هایی هستیم که بعد از دفاع مقدس باب شهادت در آن باز بوده است، افزود: در هر جایی که مردم سکونت دارند، نیروی انتظامی حضور دارد.
 
خراسان جنوبی یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این‌که به برکت خون شهدا و آگاهی مردم، در کشور امنیت باثباتی داریم، گفت: در خراسان جنوبی از نظر کاهش جرایم و وقوع حوادث ناامن‌کننده، رتبه خوبی داریم و یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است و این به واسطه مردم ولایی، نجیب، زحمت‌کش، علما، نیروهای نظامی و انتظامی است.
سردار اشتری با اشاره به این‌که نیروهای مسلح زینت کشور و پیشگامان خدمت به مردم هستند، تصریح کرد: نیروی انتظامی در سال‌های گذشته در حوزه خدمت‌رسانی به مردم و ارتقای امنیت پیشرفت‌های خوبی داشته است.
وی افزود: در آمارها و نظرسنجی‌ها ادعا داشتند نیروی انتظامی مجموعه روبه‌رشدی بوده و هر روز خدمت به مردم در این نیرو بیشتر شده است.
فرمانده نیروی انتظامی با بیان این‌که افتخار ما خدمت به مردم است، گفت: خراسان جنوبی با همت همکاران و تلاش پنج ساله و فعالیت‌های خوب سردار شجاع، کارهای زیربنایی خوبی انجام دادند و از نظر تجهیزات و امکانات برای اجرای ماموریت‌ها و خدمات‌رسانی به مردم کارهای خوبی داشتند و ارزیابی خوبی در کشور شدند.
سردار اشتری افزود: پنج سال از شروع خدمت سردار شجاع در خراسان جنوبی گذشته بود و احکام ما سه ساله است و دو تا یکسال تمدید کرده بودیم و خودشان نیز متقاضی جابه‌جایی بودند که امروز مراسم تکریم و معارفه داریم و سردار شجاع فرمانده مرزبانی خراسان رضوی خواهند شد.
وی اظهار کرد: برای جایگزینی مراحلی دارد و کسی نیاز بود که توانمند باشد و کارها را جلو ببرد که به سرهنگ فرشید رسیدیم و امروز به عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی خراسان جنوبی معرفی می‌کنیم. سرهنگ فرشید تازه نفس به استان آمدند. ایشان جانشین فرمانده نیروی انتظامی کرمان بودند.
فرمانده نیروی انتظامی با بیان این‌که توقع داریم جابه‌جایی باعث پیشرفت بیشتر شود، گفت: مهم است فرمانده جدید با نماینده ولی فقیه هماهنگ باشد چراکه برکتی برای کارهایشان خواهد شد و راهنمایی نماینده ولی فقیه برای نیروی انتظامی راهگشا خواهد بود.
سردار اشتری تصریح کرد: از نظر بودجه و اعتبارات در فشار هستیم و اعتباراتی که به نیروی انتظامی داده می‌شود، کفاف کارها را نمی‌کند اما با روحیه جهادی همکاران کارها پیش می‌رود.
وی اظهار کرد: کارکنان ما مانند مردم خراسان جنوبی، پرکار و کم‌توقع هستند.
فرمانده نیروی انتظامی در خصوص مشارکت این نیرو در رزمایش کمک مؤمنانه نیز اظهارداشت: در دو مرحله کمک مؤمنانه بیش از 70 هزار بسته معیشتی به واسطه کمک همکاران نیروی انتظامی تهیه و توزیع کردیم.
سردار اشتری افزود: سبدهایی که میانگین 350 هزار تومان بود و به دست نیازمندان رسید.
 
جایگاه حساس نیروی انتظامی در امنیت کشور
آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: نیروی انتظامی با مسئولیت‌های مختلفی که عهده‌دار است و ارتباط روزمره‌ای که جامعه دارد، جایگاه حساسی است.
وی افزود: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نیروی مقتدر و امین، امروز از ارزش‌های ویژه‌ای برخوردار است و هروقت سخن از حفظ ارزش‌های اسلامی و ناموس به میان می‌آید، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با افتخار می‌درخشد و ما احساس وظیفه می‌کنیم همواره در خدمت این نیرو باشیم و دعاگو برای توفیقات بیشتر از جهت مدیریت جامعه داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در خراسان جنوبی از پنج سال پیش فرماندهی همراه با محبوبیت، فرهنگ و مدیریت صحیح، برای سردار شجاع و همکارانشان محبوبیتی در استان ایجاد کرده است.
آیت‌الله عبادی افزود: جابه‌جایی در مدیریت باید باشد چراکه آثاری دارد.
وی اظهار کرد: در خدمت فرمانده جدید نیروی انتظامی خراسان جنوبی خواهیم بود.
 
خراسان جنوبی مردمی انقلابی و سخت‌کوش دارد
سردار مجید شجاع فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی نیز در این دیدار گفت: آیت‌الله عبادی حمایت‌های ویژه‌ای از نیروی انتظامی داشتند و راهنمایی از نماینده ولی فقیه می‌گرفتیم.
وی افزود: در خراسان جنوبی مردمی متدین، انقلابی و سخت‌کوش داریم و در انتخابات جزو بالاترین آمار مشارکت کشوری هستند.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: پشتوانه مردمی برای نیروی انتظامی پشتوانه خوبی است و خراسان جنوبی امن‌ترین استان کشور است.
نیروی انتظامی حضوری همیشگی و کارساز در جامعه دارد
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدولی عارفی مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی نیز در این دیدار گفت: مراتب تشکر و قدردانی دفتر نماینده ولی فقیه از سردار شجاع را ابراز می‌کنیم.
وی افزود: نیروی انتظامی حضوری همیشگی و کارساز در جامعه دارد که همراه با امنیت و شادمانی مردم است.
مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: سردار شجاع در مسائل مختلف، در امر به معروف و نهی از منکر و اجرای منویات مقام معظم رهبری، شخصیتی سخت‌کوش و باهوش هستند و هیچ‌کسی از لحاظ اداری نمی‌توانست وی را دور بزند.
حجت‌الاسلام عارفی افزود: سردار شجاع در جهت دستورات فرمانده نیروی انتظامی و منویات مقام معظم رهبری موفق بود.
وی گفت: از فعالیت‌های هوشمندانه مسئول اطلاعات نیروی انتظامی نیز تشکر می‌کنیم.
در پایان این دیدار، کتاب زندگینامه رهبر معظم انقلاب اسلامی از طرف دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به سردار شجاع تقدیم شد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۵۹۷


ارسال