دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ,21 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۷
اشتغال زایی با دستانی خالی اما همتی بلند؛
کارآفرینی برای 4 نفر در دو کارگاه خانگی توسط بانوی خوش فکر زاهدانی/صبر و پشتکار لازمه موفقیت در کار است
 
بانوی خوش فکر و پرتلاش زاهدانی با راه اندازی کارگاه میوه خشک کن برای چهار نفر اشتغال ایجاد کرد.
به گزارش عصرهامون،به نقل از زاهدنیوز،این روزها بیکاری به معضل اصلی جوانان و خانواده ها و چالشی جدی در جامعه تبدیل شده و بسیاری از جوانان از بیکاری و مشکلات اقتصادی گلایه مند هستند اما در این میان برخی افراد با تلاش و همت فراوان سعی دارند با مشاغلی هرچند کوچک موتور اقتصاد خانواده را به حرکت دربیاورند و با ایجاد مشاغل خانگی این مشکل اقتصادی را از پیش رو برداشته اند.

اجرای طرح های مشاغل خانگی  به سرمایه و مکان چندانی نیاز نداشته و در صورت برنامه ریزی صحیح و حمایت مسئولان از افراد جویای کار و راهنمایی آنها از جمله قابلیت هایی است که می توان با استفاده از آن در راه اشتغالزایی و حتی جهش تولید گام برداشت.

 خوبانی یکی از بانوان زاهدانی است که توانسته با کمک ، راهنمایی و مشاوره خیرین و سپاه کسب و کاری خانگی برای خود راه اندازی کند و زمینه کار آفرینی برای خود و چند نفر دیگر را فراهم آورد.

وی در این زمینه می گوید: با همکاری و مشاوره خواهران بسیجی و چند نفر از بانوان اقدام به راه اندازی کارگاه ترشی و کارگاه میوه خشک کن کردیم که هم اکنون 4 نفر در این دو کارگاه مشغول کار هستند.

 

 
 
خوبانی ادامه داد: راه اندازی این کارگاه ها سبب درآمد زایی و خوداشتغالی این بانوان شده اگرچه در ابتدای مسیر هستیم اما خوشحالم از اینکه با این کار کوچک منبع درآمدی برای خود و دیگران فراهم کردم.

وی خاطرنشان کرد: هر کار و فعالیت اقتصادی در شروع مشکلاتی دارد که برای ما نیز این مشکلات بود اما رفته رفته مشکلات را از پیش رو برداشتیم و قطعا در ادامه مسیر نیز به پیشرفت موردنظر دست می یابیم.

 

 

این بانوی پرتلاش تاکید کرد:  بدون هدف و برنامه نمی توان در هیچ کار و فعالیتی موفق شد در کار ما نیز لازمه موفقیت ارتقا کیفیت و تنوع محصولات است و برنامه هایی برای افزایش تنوع تولیدات خود و عرضه آنها به بازار مصرف در سایر شهرها نیز در نظر دارم که امیدوارم به آن دست یابم.

وی اذعان کرد: صبر، پشتکار و هدف مشخص لازمه هر کار موفقی است و برای موفقیت در کار باید خودباوری داشت تا بتوان مشکلات را پشت سر گذاشت.


انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۶۱۲


ارسال