يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ,20 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
علیرضا راشکی،مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)گفت: با فعالیت این ستاد در استان تاکنون ۱۰ هزار و ۶۰۲ طرح افزون‌بر ۱۰ هزار و ۷۲۸ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.
به گزارش عصرهامون،علیرضا راشکی دقایقی قبل در نشست خبری با اصحاب رسانه که درسالن کنفرانس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برگزار شد، افزود: ستاد فرمان حضرت امام خمینی (ره) فعالیت خود را با رویکرد محرومیت زدایی از سال ۸۶ شروع کرد وبا توجه به مشکلاتی که در کشور حادث بود به سراغ محرومیت‌زدایی در استان ها رفته و بر حل آنها تمرکز کرد.

وی بیان کرد:یکی از استان‌های هدف سیستان و بلوچستان بود که از سال ۸۶ این ستاد در حوزه مدرسه سازی،بهداشت و درمان، راه سازی، آبرسانی، ساخت بیمارستان، مساجد، مراکز فرهنگی و ... حضور موثر داشته است.

این مقام مسئول ادامه داد: در حوزه اجتماعی ما ناهنجاری‌هایی در سطح جامعه داریم که بنا بر این تشخیص، بنیاد احسان در این ستاد شکل و ورود پیدا کرد و در حوزه امداد رسانی و تامین معیشت روزمره مردم با تکیه مردمی و گروه‌های جهادی اقدام کرد.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) تصریح کرد: افتخار ستاد اجرایی امام است که در اجرای تحقق اهداف با این افراد گام برداشته است.

وی گفت: با فعالیت این ستاد در استان تاکنون ۱۰ هزار و ۶۰۲ طرح افزون‌بر ۱۰ هزار و ۷۲۸ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

راشکی اذعان کرد:ستاد اجرایی در قالب طرح برکت بالغ بر پنج طرح در استان را با سرمایه گذاری ۲۱ میلیارد تومان و اشتغال هزار و ۵۰ نفر مورد حمایت قرار داده است.

وی ادامه داد: در بحث مشاغل خرد که منجر به اشتغال کلان می‌شود نیز در ۲۰ شهرستان استان حضور داریم و ۲۲ هزارو ۵۰۰ فرصت شغلی را تاکنون توانسته ایم ایجاد کنیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: تعداد طرح های اشتغالزایی ایجاد شده در حوزه فرصت‌های شغلی کوچک عمدتا در پرورش دام سبک، بلدرچین، زنبورداری، خیاطی و ... بود، همچنین در دام سنگین هم حضور جدی برای کشاورزان و دامداران داشتیم و در مجموع ۲۷ هزارو۲۳۱ فرصت شغلی در این منظر ایجاد شده است.

وی خاطر نشان کرد: بنیاد برکت با مشارکت کمیته امداد امام خمینی ساخت ۸۵۱ واحد مسکن محرومین را با اعتبار بالغ بر ۳ میلیارد تومان در دست اجرا دارد همچنین در سال ۹۹ ساخت ۲۱۰ با مسکن برای خانواده های دارای دو معلول با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را در دست اجرا دارد.

راشکی افزود: در حوزه امور زیربنایی یکی از عرصه ها مدرسه سازی بود که تاکنون بالغ بر ۱۷۴ مدرسه با سازمان نوسازی مدارس و گروه‌های جهادی عقد قرارداد شده که ۱۴۳ مدرسه آماده افتتاح و تحلیل و مابقی در حال اجرا و ابلاغ به نوسازی است.

وی بیان کرد: در حوزه ساخت مساجد تاکنون ۶۱ مسجد در استان مصوب شده که ۵۸ مورد تکمیل و افتتاح شده و مابقی آن با اعتبار چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در دست اجرا است.

این مقام مسئول ادامه داد:ساخت مرکز بهداشت، پایگاه و مرکز سلامت ۹۶ مورد انعقاد قرارداد شده که ۶۸ مورد افتتاح و بقیه در دست اجرا و به مجری ابلاغ شده که با ۳۲ میلیارد و ۳۰۵ میلیون تومان سرمایه گذاری شده است.

وی گفت: در حوزه آبرسانی،ساخت حمام و سرویس بهداشتی، خانه عالم و ... هم در مجموع ۱۲۱ پروژه متفرقه حمایت شده که اعتبار آن حدود ۱۶۳ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه سال گذشته حدود ۳۰ هزار نوشت افزار در آستانه سال تحصیلی توزیع شد،افزود: توزیع ۵۰ سری جهیزیه به دانشجویان و ۴۳ سری دیگر با مشارکت سازمان تبلیغات و سازمانهای مربوط از دیگر اقداماتی بود که با حفظ شان و کرامت افراد به دست خانواده‌های محروم استان رساندیم.

راشکی در پایان خاطر نشان کرد: در مرحله اول کمک مومنانه پس از ابلاغ رهبر معظم انقلاب ۶۵ هزار بسته معیشتی در اقصی نقاط مختلف استان توضیح و در مرحله دوم نیز توزیع پروتئین برعهده داریم که بالغ بر ۱۴۰ تن تاکنون توزیع شده و همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۶۲۵


ارسال