يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ,27 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۹
مدیرعامل شرکت آبفای سیستان و بلوچستان خبر داد؛
بهره برداری از 2 حلقه چاه جدید در زاهدان/ ظرفیت تولید آب در زاهدان ۵۰ لیتر بر ثانیه افزایش یافت‌
 
علیرضا قاسمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گفت: با بهره‌برداری از 2 حلقه چاه جدید ظرفیت تولید آب در شهر زاهدان در مجموع ۵۰ لیتر در ثانیه افزایش یافت‌.
علیرضا قاسمی، مدیرعامل این شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: این افزایش ظرفیت که جزو طرح‌های اضطراری تأمین آب در تابستان جاری بوده و هفته اول مرداد ماه وارد مدار بهره برداری قرار گرفته است که با تحقق این مهم د حدود ۱۰ درصد از کمبود آب شهر زاهدان کاهش یافته و شرایط افت فشار در برخی مناطق بهتر شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ضمن پوزش از شهروندان زاهدان، از تأخیر پیش آمده در راه اندازی فاز چهارم آبشیرین کن زاهدان، افزود: متأسفانه بروز مشکلاتی در واردات تجهیزات آب شیرین کن زاهدان، بهره برداری از این پروژه را با اخلال روبرو کرده که شرکت آب و فاضلاب استان با پیگیری ها و همکاری استاندار  و نمایندگان مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی مشکل ترخیص تجهیزات آبشیرین کن زاهدان از گمرک را مرتفع کرد.

قاسمی بیان کرد: بخشی از تجهیزات کارخانه آب شیرین کن، به زاهدان منتقل شد، که با تلاش پرسنل شرکت آب و فاضلاب استان در کمترین زمان ممکن، وارد مدار بهره برداری قرار می شود.

مدیرعامل شرکت آبفای سیستان و بلوچستان با بیان این که شهر زاهدان پیش از راه اندازی این تأسیسات، ۵۵۰ لیتر در ثانیه کمبود شدید آب داشته است، ابراز امیدواری کرد: علاوه بر این دو حلقه چاه با راه اندازی فاز جدید آبشیرین کن زاهدان، حدود نیمی از این کمبود شدید، جبران شود.

گفتنی است: در حال حاضر شهر زاهدان با هزار و هفتصد کیلومتر شبکه، به هشت زون فشار اصلی تقسیم شده که با مانور بر روی شبکه، سعی در توزیع عادلانه ی آب در سطح شهر داشته و به منظور حل مشکل در کوتاه مدت، پروژه فاز چهارم کارخانه آب شیرین کن به ظرفیت ۱۵ هزار متر مکعب در حال انجام است که بخش اول آن به ظرفیت هفت هزار و پانصد متر مکعب به زودی وارد مدار بهره برداری خواهد گرفت و کل ظرفیت ۱۵ هزار مترمکعب در شبانه روز با فاصله ای یک ماهه به پایان خواهد رسید.

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۶۴۶


ارسال