دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ,21 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳
رئیس گروه محیط زیست جهاد کشاورزی؛
شش محصول تولیدی کشاورزی سیستان وبلوچستان نشان استاندارد دریافت کردند
 
منصور عدل گفت: شش محصول تولیدی کشاورزی سیستان وبلوچستان نشان استاندارد دریافت کردند.
منصور عدل رئیس گروه محیط زیست وسلامت غذای سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان در گفت و گو با عصرهامون، گفت: در اولین سال اجرای طرح استاندارد سازی وثبت محصولات گواهی شده وارگانیک در سامانه دریافت نشان حد مجاز آلاینده ها سازمان جهادکشاورزی استان موفق به اخذ گواهی استاندارد تولید برای محصولات کشاورزی استان گردید.

وی افزود: دراین راستا  ۶۰ نفر از کارشناسان بخش کشاورزی بعنوان مدیران کنترل کیفی آموزش لازم را کسب نموده اند وی افزود با اجرای این طرح که شامل نظارت مدیر کنترل کیفی و شرکت بازرسی منتخب در طول فصل زراعی و نیز نمونه برداری محصول و تایید ازمابیشگاه ذیصلاح می باشد برای ۶ محصول در سطح ۲۰۰ هکتار  کد ۹ رقمی و نشان استاندارد ملی محصول صادر گردید.

عدل تصریح کرد: این محصولات شامل انبه، موز، سیب زمینی، خیار، گوجه‌فرنگی و پیاز ودر شهرستان های چابهار، قصرقند، فنوج، ایرانشهر، سراوان و خاش می‌باشند که کد استاندارد محصول به آنها تعلق گرفته و نیز حائز رتبه کشوری گردیده است.

عدل در خصوص اهمیت این موضوع تصریح کرد: با افزایش تولید محصولات گواهی شده با نشان استاندارد و کد ۹ رقمی  ضمن اطمینان مردم ازخرید، ارتقاء سلامت جسمی و روحی جامعه را نیز شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۶۶۸


ارسال