چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۹
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
کمبود جدی موقوفات قرآنی در استان حافظان معجزه پیامبر اسلام/ توزیع ۲۷۰۰ بسته معیشتی کمک مومنانه در سیستان و بلوچستان
 
حجت الاسلام والمسلمین محسن مومنی مقدم گفت: تعداد موقوفات قرآنی در سیستان و بلوچستان که استان حافظان قرآن قلمداد می شود بسیار کم است و در جایگاه های آخر کشوری قرار دارد.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام و المسلمین محسن مومنی مقدم، مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان در نشست خبری که صبح امروز در سالن جلسات دانشکده علوم قرآنی زاهدان در حال برگزاری است، بیان کرد: سیستان و بلوچستان، استان حافظان قرآن کریم قلمداد می شود، بیان کرد: باید در ورودی شهر زاهدان المان هایی در این رابطه طراحی و جانمایی شود، اما متاسفانه این گونه نیست.

وی ادامه داد: ۴۰۰ نفر از سیستان و بلوچستان در سال ۹۹ برای اخذ مدرک کارشناسی علوم قرآنی که یکی از شروط آن حفظ این کتاب آسمانی است، شرکت کردند که این فقط گوشه ای از ظرفیت های این استان در حوزه حافظان قرآنی کم است.

به گفته این مقام مسئول، تعداد موقوفات قرآنی در استان پهناور سیستان و بلوچستان با ظرفیت بی نظیر حافظان قرآنی بسیار کم است که باید در راستان افزایش آن ظرفیت سازی و برنامه ریزی شود که رسانه ها می توانند در این راستا ایفا کننده نقش موثری باشند.

مومنی مقدم ثبت موقوفات و اجرای امینانه نیت واقف را از وظایف این اداره کل اعلام کرد، گفت: با توجه به این که وضعیت زندگی مردم تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است، توجه به مشارکت اجتماعی و کمک به هم نوعان در این شرایط ضروری تر می شود.

وی با اشاره به رزمایش کمک مومنانه بیان کرد: در پی شیوع کرونا و همچنین سیل سال ۹۸ اقدام هایی توسط این اداره کل اقدام و بیش از ۱۰۰ تن مواد غذایی، سیستم گرمایشی، اقلام دارویی و حتی غذای دام برای خانواده های آسیب دیده از سیل ارسال شد. مدیرکل اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: همچنین بیش از ۳۰ هزار پرس غذا در پی شیوع کرونا طبخ و بین نیازمندان، زباله گردها و دیگر افراد، ۴۰۰ کیسه آرد، بسته های معیشتی برای ۲ هزار و هفتصد نفر در راستای رزمایش کمک مومنانه با کمک خیران، واقفین، هیئت های مساجد و شورای امور خیریه توزیع شد.

وی در ادامه از توزیع ۱۰ هزار ماسک در مساجد و مجاور مساجد و ۵۰ هزار لیتر برای مناطق محروم خبر داد و گفت: آزادی ۱۰ نفر از زندانیان استان که شرایط کافی برخوردار هستند، با مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال در برنامه قرار دارد.

مومنی مقدم افزود: امسال ۱۸ وقف جدید در استان ثبت و برای ۱۵ موقوفه سند اخذ و ۲۴ موقوفه که مورد تصرف قرار گرفته بود، آزادسازی شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۶۸۳


ارسال