چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۳
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
برنامه ریزی ها برای تحولی بزرگ جهت کنترل گرد و غبار منطقه به روشی غیر بیولوژیک
 
وحیدپورمردان گفت: با تحقق اهداف طراحی شده و تهیه تجهیزات مد نظر، برای اولین بار در کشور شاهد تحولی بزرگ برای کنترل گرد و غبار منطقه به روشی غیر بیولوژیک خواهیم بود.
به گزارش عصرهامون، وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در دیدار با شهیکی رئیس پارک علم و فن آوری استان بیان کرد: محیط زیست در حال حاضر برای تأمین و اجرای صحیح و صریح وظایف در همه حوزه های دخیل، نیازمند دانش بروز و بهره گیری از تجربیات بومی است.

وی ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده مابین سازمان حفاظت محیط زیست با معاونت پژوهش وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری در زمینه مشارکت در فعالیت های مربوط به کاهش آلودگی های محیط زیست مقرر شد از توانمندی های شرکت های دانش بنیان در این زمینه استفاده شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: صنایع آلاینده می توانند از دانش و تخصص پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان برای رفع آلاینده های محیط زیست بهره مند شوند.

وی افزود: فرصت ها در گذرند و تجهیز اقدام و عمل به دانش و تجربیات بومی و تخصص و روز دنیا ابزارهایی هستند که می توانند با در اختیار داشتن آنها در یک برنامه منسجم و فراگیر، اهم موضوع های محیط زیستی را به سرانجام تعیین شده رساند.

پورمردان ادامه داد: برای رسیدن به اهداف محیط زیستی در قالب طرح ها و پروژه های مطالعاتی، اجرایی و عملیاتی با همکاری پارک علم و فن آوری استان، برنامه ها و طرح های متعددی تعریف و پیش بینی شده است تا چاره اندیشی های تخصصی در حوزه های متنوع محیط زیست، با بیشترین بهره وری ممکن به نتیجه مطلوب و دلخواه برسیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اشاره کرد: موضوعات متنوع مورد بحث شامل: راه کارهایی در حوزه کاهش آلودگی ها و آلاینده های صنعتی و شهری، کاهش و کنترل پدیده گرد و غبار، تالابها و چالش های پیش رو، آموزش و تنویر افکار عمومی با ابزار های به روز، انتقال دانش تخصصی در جهت بهره وری پروژه های محیط زیستی، و دهها عنوان موضوع دیگر از جمله برنامه های مشترک مطرح شده در این دیدار بود.

گفتنی است؛ در این دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان تجربه سفر خود به کشور چین و اقدامات انجام گرفته در این کشور در خصوص کنترل گرد و غبار را مطرح و جهت برنامه ریزی برای اجرایی کردن طرح های مذکور با همکاری محیط زیست و پارک علم و فن آوری مذاکراتی صورت گرفت که در حال بررسی و امکان سنجی است.

پورمردان در پایان ابراز امیدواری کرد: با تحقق این اهداف و تهیه تجهیزات مد نظر، به امید خدا برای اولین بار در کشور شاهد تحولی بزرگ برای کنترل گرد و غبار منطقه به روشی غیر بیولوژیک خواهیم بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۶۸۵


ارسال