سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷
امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر:
کمک های مومنانه نوعی سرمایه گذاری ایمانی است
 
حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی گفت: از جمع آوری قطره قطره کمک های مومنانه می تواند دریایی از احسان و انفاق شکل بگیرد و همه را سیراب کند و در تامین نیازمندی ها نقش موثری داشته باشد.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه اهل تشیع شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: از نظر دیدگاه قرآن کریم، روایات و آموزه های دینی همه مسلمانان نسبت به کمک همنوعان خود وظیفه مند هستند.
وی افزود: هر انسانی در هر جایی که نیازمند حمایت باشد، جامعه ایمانی وظیفه دارد کمک ها و یاری خود را نسبت به نیازمندان دریغ نکند.
امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر ادامه داد: یکی از شاخصه های بارز اخلاقی نبی اکرم (ص) نوع دوستی بوده است که مسلمانان را اگر در سختی می دیدند، برایشان این مسئله سخت بود.
وی عنوان کرد: در راستا کمک مومنانه ملت ایران ثابت کردند که در کل جهان نوع دوستی آنان در حد اعلا می باشد که این همدلی و همدردی در پیشینه تاریخی مردم این کشور بوده است.
بزمانی اضافه کرد: در ایام بلایای طبیعی و بیماری کرونا حمایت های مردم ایران به خوبی درخشیده است. در انجام رزمایش کمک های مومنانه همه عوامل دست در دست هم داده بودند و به نحو احسن نقش شان را ایفا کردند.
وی در ادامه تصریح کرد: یکی از باورهای دینی ما از کمک های مومنانه باقی ماندن آن است و این که این سرمایه گذاری از بین نخواهد رفت.
این خطیب جمعه خاطرنشان کرد: در واقع کمک رسانی و حمایت نیازمندان به نوعی سرمایه گذاری ایمانی محسوب می شود و در هر چیزی که انسان انفاق کند خداوند متعال جایگزین آن را به او عنایت می کند.
وی اذعان کرد: بیماری کرونا باعث شد بسیاری از افراد شغل خود را از دست بدهند و در کسب و کار و معشیت مردم مشکلاتی ایجاد کند و در همین جهت بسیاری از اقشار نیاز به حمایت داشتند.
امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر گفت: سابقه های ایمانی، نوع دوستی ملت ایران در عرصه های مختلف قابل مشاهده است.
به گفته وی، در رزمایش های کمک مومنانه باید اقتدار و تداوم همچنان وجود داشته باشد و همه مردم پای کار بیایند و هر چند که حمایت ها اندک باشد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۸۷۲


ارسال