سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ,1 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۴
نماینده استاندار سیستان و بلوچستان در ستاد تنظیم بازار گوشت کشور خبر داد:
تامین 50 هزار تن گوشت کشور از سیستان و بلوچستان / نقش آفريني جنوب شرق در صنعت گوشت كشور
 
مبین علی میر گفت: حدود ۵۰ هزار تن گوشت استحصال شده از محل دام پرواری ورودی به سیستان و بلوچستان توسط شرکت پشتیبانی امور دام و دیگر ارگانها خریداری و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.
به گزارش عصرهامون، 6 سال پیش بود که خبری مبنی بر پتانسیل ویژه سیستان و بلوچستان در تامین 30 هزار تا 50 هزار تن گوشت قرمز مورد نیاز كشور از سوی علی اوسط هاشمی، استاندار وقت مطرح شد و امیدهای فراوانی را در دل دامداران  و جوانان استان به وجود آورد.

به گفته استاندار وقت تامین این میزان گوشت قرمز زمینه اشتغالزایی پایدار را برای مردم سیستان و بلوچستان فراهم می کرد و قرار بود با تاسیس دو سایت بزرگ دامی در جنوب و شمال استان، سیستان و بلوچستان به كانون بزرگ دام كشور تبدیل شود، اما اقدام خاصی در جهت تحقق این هدف انجام نشد.

این پایگاه خبری هم در گزارشی با عنوان اهمال در استفاده از ظرفیت‌های مرزی جنوب شرق کشور/ دولت موانع جهش تولید در صنعت گوشت قرمز را برطرف کند به ظرفیت های ویژه جنوب شرق در تولید گوشت قرمز مورد نیاز کشور پرداخته است.

خبرنگار ما در پیگیری این موضوع با نماینده استاندار سیستان و بلوچستان در ستاد تنظیم بازار گوشت کشور به گفت و گو پرداخت.

مبین علی میر، نماینده استاندار در ستاد تنظیم بازار گوشت کشور در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: از ابتدای امسال سه هزار و سیصد و هفتاد رأس دام از بازارچه‌های مرزی وارد کشور شد که برای پروار به متقاضیان تحویل شده است.

وی بیان کرد: همچنين قرار است سالانه از محل دام پرواری که وارد سیستان و بلوچستان می شود حدود ۵۰ هزار تن گوشت استحصال شده توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری و در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

مير افزود: برای فعال کردن  کشتارگاه‌ها و مراکز بسته بندی با پیگیری‌های انجام شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام (ره) حدود ۲۰۰ میلیارد تومان جهت فعال سازی دامداری‌های صنعتی سرمایه گذاری کرده است.

به گفته این مقام مسئول، بنیاد برکت نیز در قالب فعال سازی دامداری خرد و سنتی برنامه‌هایي از سال گذشته شروع کرده که کماکان ادامه دارد.

مير گفت: با توجه به پیگیری‌هایی که توسط استاندار سیستان وبلوچستان صورت گرفته خرید گوشت پس از هشت سال تعطیلی توسط وزارت جهاد کشاورزی شروع شده که امید است تمامي مراکز بسته بندی و کشتارگاه‌هاي سیستان و بلوچستان فعال شود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۱۰۴


ارسال