يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ,29 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
هیئت‌های عزاداری ایرانشهر با رعایت پروتکل های بهداشتی علاوه بر برگزاری مراسم های عزاداری با شور و شکوه همیشگی الگوی رفتارهای حسنه و پسندیده اجتماعی هستند.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ جان انسان ها در اسلام بسیار حائز اهمیت بوده و دستورات زیادی از اهل بیت (ع) برای مقابله با بیماری ها وجود دارد که عمل به آن مانع از گسترش بیماری و ابتلای افراد به آن می شود.

دستوراتی که در ایام ماه محرم نیز می توان با بهره مندی از آن مراسم سوگ واری امام حسین (ع) و یاران وفادارش را برگزار کرد، که این مهم در سیستان و بلوچستان به خوبی اجرا می شود و در واقع هیئت های این خطه می توانند الگویی برای سایر استان ها هستند.

در همین راستا مسئول هئیت آل یاسین ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: با وجود شرایط کنونی جامعه در زمینه بیماری کرونا می توان با رعایت پروتکل های بهداشتی مراسم عزاداری امام حسین (ع) را برگزار کرد و از فضای معنوی آن بهره مند شد. 

وی افزود: رغبت و علاقه هئیت حسینیه سیستانی ها در زمینه عزاداری اباعبدالله (ع) بی نظیر است و عقیده آنان این است که ماه محرم در خانه نمانیم و برای برگزاری مراسم همچون سال های گذشته در مساجد حضور یابیم ولی با این شرایط که تمامی دستورالعمل های بهداشتی در زمینه بیماری کرونا را رعایت کنیم.

مسئول هئیت آل یاسین ایرانشهر ادامه داد: در راستای پیشگیری و کنترل بیماری کووید ۱۹، قبل از برگزاری مراسم عزاداری هر شب عملیات ضدعفونی مکان انجام می شود.

وی اضافه کرد: قبل از شروع مراسم عزاداری از تمام عزاداران حسینی خواسته می شود که تمامی پروتکل های بهداشتی مانند فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را رعایت کنند، چنان چه شخصی فاقد ماسک باشد، درب ورودی مسجد علاوه بر ضدعفونی دست ها، ماسک تحویل وی می شود و سعی ما بر این است که در زمانی مفید مراسم برگزار شود.

میرشکار عنوان کرد: با توجه به این که مراسم های عزاداری ماه محرم مانند سال گذشته نیست، اما تلاش عاشقان سرور و سالار شهیدان این است که چراغ خانه اش را روشن نگه دارند و جلوه ای از شور و شعور حسینی را به نمایش بگذارند.

 وی تصریح کرد: به دلیل این که حفظ جان انسان ها بسیار مهم است، شاید بتوان از مدت زمان برخی مجالس کاست، اما این مجالس هیچ گاه تعطیل نخواهد شد و به بهترین نحو و با شکوه خاصی برگزار می شود.

 میرشکار اذعان کرد: رعایت کامل مسائل و نکات بهداشتی در ورودی های مساجد و هیئت های مذهبی بسیار مهم است و با انجام این کار می توان از تعطیل شدن این نهادهای دینی جلوگیری کرد و الگویی برای سایر هیئت ها و  رفتارهای حسنه و پسندیده اجتماعی باشند. 


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۱۱۸


ارسال