سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ,27 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۶
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خبر داد؛
کاهش 28درصدی تردد خودروها در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان/ محورایرانشهر – بمپور پرترددترین مسیر بود
 
ایوب کرد از کاهش 28 درصدی تردد خودروها در محورهای مواصلاتی سیستان وبلوچستان در پنج ماهه نخست سال جاری تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا خبر داد.
ایوب کرد در گفت وگو با عصرهامون، با بیان اینکه درحال حاضر80 دستگاه تردد شمارآنلاين در محور های مواصلاتی استان نصب شده است، افزود: در این مدت 16 میلیون و 504 هزار و 969 تردد در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با 22 میلیون و 876 هزار و 521 تردد، کاهش 28 درصدی نشان می دهد.

وی تاکید کرد: با توجه به ضرورت همراهی مردم در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، کماکان بر پرهیز از تردد های غیر ضروری و ماندن در خانه جهت قطع زنجیره انتقال تأکید می شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با بیان اینکه بیشترین تردد ثبت شده وسائط نقلیه در پنج ماهه سال جاری در محورهای ایرانشهر – بمپور و زابل – هیرمند گزارش شده است، افزود: دستگاه‌های تردد شمار در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان اطلاعات مربوط به سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و رعایت نشدن فاصله طولی وسایل نقلیه عبوری را ثبت می‌کنند.


کرد افزود: سرعت متوسط تردد در محور های استان در پنج ماهه سال جاری 81 کیلومتر در ساعت بوده است که نسبت مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته است.

وی پیگیری راه اندازی 51 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور را از مهمترین برنامه های سال جاری برای افزایش ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با بیان اینکه تلفن گویای ۱۴۱، درگاه اینترنتی 141.ir  و نرم افزار موبایلی 141 سامانه های ارتباطی برای اطلاع شهروندان گرامی از آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی، شرایط آب و هوایی، انسداد و رخدادهای جاده ای و غیره می باشد، بیان کرد : در پنج ماهه سال جاری سه هزار و 124  تماس تلفنی در سامانه 141 استانی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۴۳۵


ارسال