شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ,24 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
با توجه به این که سیستان و بلوچستان همواره در حوزه مسائل دینی و فرهنگی در کشور و جهان اسلام الگو و جریان ساز بوده است، امسال نیز در برگزاری عزاداری اباعبدالله(ع) با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی پیشگام بوده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ در این چند ماه اخیر، همه‌ ما در معرض آزمون دشواری، چون ابتلا به یک بیماری خطرناک و آزمونی قرار گرفته‌ایم؛ شیوع مرگبار بیماری ناشناخته‌ای که عجز و ناتوانی بشر را به رخ کشیده و روال روزمره‌ی حیات فردی و اجتماعی را در سراسر جهان دچار اختلال کرده است.


تعطیلی موقت مشاهد مشرفه، مساجد، محافل و مجالس دینی به‌ جهت کنترل بیماری کرونا یکی از پیامدهای این آزمون و بلای سخت است؛ امری که گرچه کام جان‌های تشنه‌ محبین اهل‌بیت(ع) را تلخ کرد، اما تبلور عقلانیت دینی و نشانه‌ رعایت مقتضیات زمان در شئون مذهبی بود.


بلیه ای که امکان دارد مدت ها با زندگی ما همراه باشد و از این روست که  ارائه راه و رسم زندگی هوشمندانه در دنیای با کرونا در همه شئوونات زندگی و از آن جمله حیات معنوی اهمیت ویژه ای می یابد.


مداحان الگویی برای اجرایی کردن پروتکل های بهداشتی


در همین راستا، حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: برگزاری مراسم اهل بیت(ع) یکی از مسائل مهم است که نباید به فراموشی سپرده شود اما در کنار آن رعایت دستورات بهداشتی نیز نکته بسیار مهمی است که همگان به آن تاکید داریم و در ایام محرم، با همه مسئولیت هایی که وجود داشت ما شاهد سخت گیری های وافری در مراسم عزاداری امام حسین (ع) بودیم.


وی افزود: کلیه مراسم های اقامه ماتم و عزا ابا عبدالله الحسین (ع) از سوی عزاداران با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی اجرایی شد.


امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر ادامه داد: جلسات توجیهی که مختص هئیت های مذهبی، مداحان، روحانیون گذاشته شده بود، با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شدند و این افراد نقش به سزایی در انجام دستورالعمل های وزارت بهداشت در راستا بیماری کرونا داشتند و به عنوان الگویی برای مردم محسوب می شدند.وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری مدال تشکر در رعایت پروتکل های بهداشتی بر گردن مردم آویخت و متولیان حوزه سلامت و وزیر بهداشت از تلاشگران مذهبی، روحانیون، اصحاب خدمتگزار فرهنگ عاشورایی قدردانی کردند که با همدلی و همکاری در اجرای مراسم های عزاداری امام حسین(ع) به خوبی توانستند عمل کنند و بدرخشند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۴۳۸


ارسال