شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۸
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
گشایش دفتر سینمای جوان زابل/ نقش منفی کرونا در هنر هفتم کمرنگ می شود
 
حسین مسگرانی گفت: دفتر سینمای جوان شهرستان زابل به مناسبت بزرگداشت روز ملی سینما گشایش خواهد یافت.
حسین مسگرانی، مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی سیستان و بلوچستان با تبریک بزرگداشت روز ملی سینما به هنرمندان این عرصه در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با پیگیری های انجام شده از سوی اداره کل، هفته آینده این دفتر به منظور آموزش و تربيت هنرمندان سينما در شهرستان زابل گشایش می یابد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط پیش آمده در پی شیوع کرونا ویروس، مدتی است که سینماهای سیستان و بلوچستان تعطیل شده است که با پیگیری و حمایت از بخش خصوصی، سینما هلال زاهدان همزمان با بزرگداشت روز ملی سینما، به صورت نیم بها و رعایت قوانین بهداشتی نمايش فیلم خواهد داشت و این روند نیز به مرور در سایر شهرستان ها که دارای سالن سینمایی هستند، انجام می شود.

این مقام مسئول افزود: سال گذشته توانستیم جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه ايران (آسوریک) را پس از 20 سال برگزار کنیم که امسال به منظور تقدیر از فعالان سينمای استان و عوامل جشنواره مراسمی در مرکز استان برگزار می شود.

مسگرانی اضافه کرد: با حمايت سازمان سينمايی در قالب دستور العمل های ابلاغي انجمن سينمای جوان كشور از تعدادي توليدات فيلم كوتاه استان حمايت شد.

وی تصریح: به منظور حمایت از تولیدات فیلم های سینمایی بلند با هدف معرفی درست سيمای سیستان و بلوچستان و ظرفیت های فرهنگی، گردشگری و اقتصادي  بنیاد سینمایي فارابی با مشاركت استان اقدام به حمايت از ساخت و توليد فيلم سينمايی ليپار و تهيه و توليد فيلم نامه يعقوب ليث کرده است كه  در مهرماه امسال فيلم برداري فيلم ليپار آغاز خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی سیستان وبلوچستان گفت: به زودی موسسه و صندوق حمايت از توليدات فرهنگي و هنري و سينمايي استان كه با حمايت استاندار سيستان وبلوچستان شكل گرفته است نیز آغاز به كار می کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۶۳۹


ارسال